Jachira o Polskim Ładzie: "Aż mnie zemdliło!". Przypomniano jej więc obietnice Platformy

Poseł Koalicji Obywatelskiej Klaudia Jachira oznajmiła w sieci, że "zemdliło ją" po tym, jak PiS ogłosił nowy program zwany Polskim Ładem. Reakcja internautów była natychmiastowa - przypomnieli oni obietnice Platformy Obywatelskiej i podkreślili, że samą niechęcią do władzy wyborów się nie wygrywa.

Klaudia Jachira
Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

Polski Ład to firmowany przez partie tworzące Zjednoczoną Prawicę nowy program społeczno-gospodarczy na okres po pandemii. Jego fundamenty to 7 proc. PKB na zdrowie; obniżka podatków dla 18 mln Polaków (w tym kwota wolna od podatku do 30 tys. zł), inwestycje, które wygenerują 500 tys. nowych miejsc pracy, mieszkania bez wkładu własnego i dom do 70 mkw. bez formalności, a także emerytura bez podatku do 2500 zł.

Nowy program Prawa i Sprawiedliwości najwyraźniej zrobił wrażenie na politykach opozycji, gdyż od wczoraj dość często go komentują. Poseł Koalicji Obywatelskiej Klaudia Jachira stwierdziła nawet, że "ją zemdliło".

- Słowa potaniały. PiS otworzył worek z obietnicami i nikt już nie ogląda się za groszem, ani nie szanuje złotówki, bo liczą się miliony, miliardy i pałace! Na razie na sucho uchodzą im te bujdy bez pokrycia, ten cukier polany lukrem i popity syropem. Ble, aż mnie zemdliło!

- napisała w mediach społecznościowych.

Skoro poseł Jachira napisała o worku z obietnicami, to w odpowiedzi przypomniano jej obietnice ugrupowania, które sama reprezentuje. Od użytkowników Twittera usłyszała parę gorzkich słów. Internauci twierdzą, że samym "antyPiS-em" wyborów wygrać się nie da. Rzeczywistość pokazała już, że to słuszna uwaga.

 

Źródło: niezalezna.pl

#opozycja #parlament #Sejm #Polska

Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo