Nerwowa reakcja opozycji na Nowy Ład. Były senator PO: "PiS znowu wygrał przez nokaut"

- Mocno nerwowe i chamskie reakcje polityków opozycji przekonują mnie, że PIS swoim Nowy Ład wygrał kolejny raz przez nokaut. Oby dotrzymać tylu obietnic. Niektóre chyba zbyt daleko idące. Swoją drogą nazwa lekko nietrafiona i nieprzetłumaczalna na świecie.... - napisał na Twitterze były senator PO Robert Smoktunowicz.

/ Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Filip Blazejowski/Gazeta Polska

Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło wczoraj założenia Polskiego Nowego Ładu - programu, który ma Polsce pomóc wrócić na ścieżkę szybkiego rozwoju po spowolnieniu spowodowanego pandemią koronawirusa. Wśród propozycji partii znalazły się m.in. takie kwestie jak: zwiększenie kwoty wolnej od podatku do 30 tys. zł, dodatek 12 tys. zł na drugie dziecko, emerytura do 2500 zł bez podatku, zapewnienie do 100 tys. zł wkładu własnego na mieszkanie.

Propozycje te spotkały się z nerwową reakcją ze strony polityków opozycji, którzy najpierw długo nie wiedzieli, które postulaty krytykować, ale wkrótce przystąpili do desperackiej ofensywy. - Milion aut elektrycznych, 100 tys. mieszkań, lux-torpeda, prom ze Szczecina, program kosmiczny, wzrost inwestycji do 25% PKB, 22 mosty, oczka wodne, kanały żeglugi. Niespełnione obietnice. Zamiast tego - najwięcej ponadnormatywnych zgonów w UE - drwił w mediach społecznościowych lider PO Borys Budka. 

Na zarzuty opozycji odpowiedział Robert Smoktunowicz, były senator Platformy Obywatelskiej. 

- Mocno nerwowe i chamskie reakcje polityków opozycji przekonują mnie, że PIS swoim Nowy Ład wygrał kolejny raz przez nokaut. Oby dotrzymać tylu obietnic. Niektóre chyba zbyt daleko idące. Swoją drogą nazwa lekko nietrafiona i nieprzetłumaczalna na świecie....

- napisał.

 

 

Źródło: Niezalezna.pl

#polityka #parlament

Adrian Siwek
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo