"Mazurek Dąbrowskiego" stałym punktem konwencji PiS. "Ktoś słyszał na którejś konferencji PO?"

Dzisiejsza konwencja Zjednoczonej Prawicy jak zwykle rozpoczęła się od odśpiewania polskiego hymnu. Internauci zwrócili uwagę, że na wydarzeniach organizowanych przez Platformę Obywatelską "Mazurka Dąbrowskiego"... nikt nie śpiewa.

twitter.com/@PiotrWasilews16

Zjednoczona Prawica podczas dzisiejszej konwencji przedstawiła Polski Ład, który jest wielkim program społeczno-gospodarczym na najbliższe lata, który pozwoli na wzrost gospodarczy po epidemii koronawirusa.

Jego fundamenty to między innymi: 7 proc. PKB na zdrowie; podniesienie kwoty wolnej od podatku do 30 tys. zł; inwestycje, które wygenerują 500 tys. nowych miejsc pracy, gwarancja państwa wkładu własnego na mieszkanie i emerytura bez podatku do 2500 zł.

Jak zwykle, na początku konwencji zebrani zaśpiewali "Mazurka Dąbrowskiego". Jest to stały punkt każdej konwencji organizowanej przez PiS i jego sojuszników.

Internauci zwrócili jednak uwagę, że podobnego zwyczaju brakuje na konwencjach Platformy Obywatelskiej.

Ktoś może słyszał "Mazurka Dąbrowskiego" na którejś z ostatnich "wielkich konferencji" Platformy Obywatelskiej, które odbywały się w soboty? Nie, bo nikt z PO hymnu Polski na ostatnich konwencjach nie śpiewał... Na wydarzeniu PiS "Mazurek Dąbrowskiego" to podstawa

- zwrócił uwagę jeden z internautów.

 

 

Źródło: niezalezna.pl,

#mazurek dąbrowskiego #konwencja #PiS #Zjednoczona Prawica #Polska #hymn #Platforma Obywatelska

Beata Mańkowska
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo