Premier podsumowuje program społeczno-gospodarczy Zjednoczonej Prawicy: To nasza nadzieja na dobrą przyszłość!

- Zaprezentowaliśmy Polski Ład - wielki program społeczno-gospodarczy na najbliższe lata. To nasz plan gospodarczej odbudowy. I nowa nadzieja na dobrą przyszłość - napisał w sobotę po południu w mediach społecznościowych premier Mateusz Morawiecki. - Polski Ład będzie naszym podstawowym programem, musimy stworzyć płaszczyznę nowej nadziei dla milionów Polaków żyjących w kraju, ale także dla tych, którzy wyjechali i pozostali poza granicami - dodał w kolejnym wpisie.

Twitter/ MorawieckiM/

"Zaprezentowaliśmy #PolskiŁad - wielki program społeczno-gospodarczy na najbliższe lata. To nasz plan gospodarczej odbudowy. I nowa nadzieja na dobrą przyszłość. Chcemy, żeby wszyscy w Polsce mieli jak najlepsze warunki do godnego życia na europejskim poziomie. #NowaNadzieja Flaga Polski"

- głosi sobotni wpis premiera na Twitterze.

"Dzięki temu, że Polski Ład będzie naszym podstawowym programem, jestem przekonany, że Polska musi stworzyć płaszczyznę nowej nadziei dla dziesiątek milionów Polaków żyjących dzisiaj w kraju, ale także tych, którzy wyjechali i tych, których los pozostawił poza granicami" - dodał w kolejnym wpisie.

W sobotę w Warszawie odbyła się konwencja programowa, na której liderzy Zjednoczonej Prawicy zaprezentowali Polski Ład, czyli program społeczno-gospodarczy na okres pocovidowy, a którego fundamenty to m.in.: 7 proc. PKB na zdrowie; podniesienie kwoty wolnej od podatku do 30 tys. zł; inwestycje, które wygenerują 500 tys. nowych miejsc pracy, gwarancja państwa wkładu własnego na mieszkanie i emerytura bez podatku do 2500 zł.

Podczas prezentacji Polskiego Ładu, wicepremier, prezes PiS Jarosław Kaczyński, premier Mateusz Morawiecki, marszałek Sejmu Elżbieta Witek oraz wicepremier, szef Porozumienia Jarosław Gowin i minister sprawiedliwości, prezes Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro podpisali deklarację programową.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo