Portugalia zezwala na przyjazd turystów z UE

Portugalia od poniedziałku zezwoli na przyjazdy turystyczne z większości krajów europejskich - poinformowało ministerstwo spraw wewnętrznych w Lizbonie.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

"Ludzie z krajów Unii Europejskiej, w których jest mniej niż 500 przypadków zakażeń na 100 000 mieszkańców, będą mogli odbywać wszystkie rodzaje podróży do Portugalii, w tym podróże zbędne"

- podał resort w komunikacie.

Są jednak pewne obostrzenia. Wszyscy pasażerowie w wieku powyżej dwóch lat przed podróżą do Portugalii będą musieli mieć negatywny wynik testu PCR, zrobiony w ostatnich 72 godzinach. Linie lotnicze, które przyjmą pasażerów bez testów, będą ukarane "grzywną w wysokości od 500 do 2 000 euro za podróżnego" - poinformowało ministerstwo.

Portugalia nadal utrzymuje ograniczenia podróży tylko do niezbędnych wobec ośmiu krajów, w tym pięciu z UE. Są to Cypr, Chorwacja, Litwa, Holandia i Szwecja, a także Republika Południowej Afryki, Brazylia i Indie. Podróżni z tych krajów podlegają również 14-dniowej kwarantannie.

Obostrzenia te nie dotyczą podróży w celach zawodowych, studiów, łączenia rodzin lub ze względów zdrowotnych.

Portugalia już w piątek dała zielone światło dla podróży turystycznych z Wielkiej Brytanii. Połączenia z tym krajem zostały zawieszone w styczniu, a następnie przywrócone w połowie kwietnia, ale tylko w przypadku podróży uznanych za „niezbędne”.

29 maja tysiące kibiców z Wielkiej Brytanii spodziewanych jest w Porto, gdzie rozegrany zostanie finał piłkarskiej Ligi Mistrzów między Manchesterem City a Chelsea Londyn.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#świat #Portugalia

mg
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo