Ziobro zapowiada pakiet Bezpieczeństwo Plus

Bezpieczeństwo Plus - element programu Polskiego Ładu, za który odpowiada Solidarna Polska, to pakiet kilkunastu ustaw, które mają zapewniać Polsce bezpieczeństwo i by rosła w siłę - powiedział minister sprawiedliwości i lider Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro.

Zbigniew Ziobro
twitter.com/pisorgpl

Prezes PiS Jarosław Kaczyński zaprezentował w sobotę założenia nowego programu swej partii pod hasłem Polski Ład. Później głos zabrali premier Mateusz Morawiecki, marszałek Sejmu Elżbieta Witek i lider Porozumienia i wicepremier Jarosław Gowin. W dalszej kolejności - Zbigniew Ziobro.

Minister sprawiedliwości i lider Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro powiedział, że podpisany przez liderów Zjednoczonej Prawicy dokument - Polski Ład - jest niezwykle ważny, by Polska się rozwijała, mogła rosnąć w siłę i Polska była bezpieczna.

"Bezpieczeństwo Plus - tak niektórzy ujmują ten element programu, za który odpowiada Solidarna Polska, to pakiet kilkunastu ustaw, przygotowanych przez Solidarną Polskę, przygotowanych też w ministerstwie sprawiedliwości"

- mówił Ziobro.

W ocenie Ziobry zapewnienie bezpieczeństwa to jest jedno z najważniejszych oczekiwań, jakie Polacy adresują do polityków.

"Dziś z perspektywy tych lat naszej pracy myślę, że nie bez podstaw (...) odnieśliśmy w tym obszarze niemały sukces" - przekonywał lider Solidarnej Polski.

"Nigdy dotąd tak wielu Polaków nie twierdziło, że Polska jest bezpiecznym krajem"

- mówił Ziobro powołując się na badania CBOS, z których wynika, że 85 proc. ankietowanych uważa Polskę za kraj bezpieczny.

Podkreślił, że konsekwencja w działaniach przynosi efekty. "Polacy zauważają tą różnicę między nami, Zjednoczoną Prawicą a poprzednio rządzącymi Polską politykami, którzy dużo mówili, składali wiele pięknych zobowiązań, deklaracji, koncentrowali się na tzw. trikach piarowskich, ale później nic z tego nie wynikało. My nie tylko mówimy, ale podejmujemy też konkretne zmiany" - powiedział Ziobro.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#polska ##PolskiŁad

mg
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo