W podwarszawskiej Wiązownie zawiązał się komitet budowy pomnika płk. Ryszarda Jerzego Kuklińskiego. – Chcemy przywrócić pamięć o człowieku, który w pojedynkę uratował świat przed III wojną światową – mówi "Gazecie Polskiej Codziennie" Małgorzata Kupiszewska, zasiadająca w radzie komitetu.

- Pułkownik Kukliński wielokrotnie bywał w Wiązownie u swoich przyjaciół Barbary i Romana Barszczów. Był związany z tymi okolicami, miał też tutaj ziemię. Chcielibyśmy upamiętnić pułkownika w gminie, w której wiele osób go znało i często jest wspominany – mówi „Codziennej” Małgorzata Kupiszewska.

Zbliżająca się 10. rocznica śmierci Ryszarda Kuklińskiego jest okazją do przywrócenia pamięci o polskim bohaterze. Społeczny komitet, który niedawno powstał w Wiązownie, ma się zająć budową pomnika, a także szeroko zakrojoną akcją informacyjną na ten temat. – Pomnik, który chcemy postawić, ma być „trwalszy niż ze spiżu” – mówi "Gazecie Polskiej Codziennie" Kupiszewska. Dlatego komitet oprócz budowy pomnika ma w swoich założeniach przywrócenie dobrego imienia płk. Kuklińskiemu, m.in. przez organizację konkursów, wykładów i prelekcji na jego temat.

Więcej w dzisiejszej "Gazecie Polskiej Codziennie"