Roger Federer przyznaje, że zdrowie jest ważniejsze od igrzysk. Słynny tenisista przyjął szczepionkę

Roger Federer powiedział, że "potrzeba zdecydowanej decyzji dotyczącej igrzysk olimpijskich", aby ostatecznie zakończyć spekulacje o tym, czy się odbędą czy jednak nie. Były numer jeden światowego rankingu tenisistów zaszczepił się już przeciwko COVID -19 i przyznał: "Jeżeli zdrowie uczestników i mieszkańców Tokio może być zagrożone, to MKOl nie powinien ryzykować".

Roger Federer już się zaszczepił przeciwko COVID
fot. twitter.com/rogerfederer

W wywiadzie dla stacji telewizyjnej "Leman Blue" Federer przyznał, że decyzja jest trudna, ale trzeba ją podjąć jak najszybciej.

To będzie trudne, ale konieczne. Dzisiaj krążą plotki, że igrzyska się odbędą, inne głoszą, że nie... Słyszałem także, że w samym Tokio wiele osób jest im przeciwna. To wymaga jasnego postawienia sprawy

- powiedział Federer, zdobywca złotego medalu olimpijskiego w deblu w 2008 roku w Pekinie (ze Stanem Wawrinką) i srebrnego w singlu cztery lata później w Londynie.

Roger Federer już się zaszczepił

39-letni Szwajcar przyznał, że bierze pod uwagę możliwość odwołania igrzysk.

Trzeba rozważyć wszystkie argumenty za i przeciw. Jeżeli zdrowie uczestników i mieszkańców Tokio może być zagrożone, to MKOl nie powinien ryzykować

- dodał.

Federer uważa, że problem byłby mniejszy, gdyby więcej ludzi w Tokio było już zaszczepionych. Sam już otrzymał - jak przyznał - preparat Pfizera i jest z tego zadowolony.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Roger Federer #tenis #igrzyska w Tokio #koronawirus #COVID-19

jm
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo