„Polski Ład” programem całej Zjednoczonej Prawicy

"Polski Ład" to program całej Zjednoczonej Prawicy, nasi koalicjanci wyrazili chęć włączenia się w prace, uznaliśmy, że to tylko wzbogaci zawartość tego programu - powiedział dziś zastępca rzecznika PiS Radosław Fogiel.

twitter.com/pisorgpl

W sobotę odbędzie się konwencja programowa, na której zostanie zaprezentowany Polski Ład, czyli nowy społeczno-gospodarczy program na okres pocovidowy. Fogiel w radiu ZET podkreślił, że "Polski Ład" to projekt polityczny, który firmują partie tworzące Zjednoczoną Prawicę.

Na uwagę, że nie jest to już zatem projekt samego PiS-u, Fogiel odparł, że PiS rozmawiało ze swoimi koalicjantami, którzy wyrazili chęć do włączenia się w prace programowe.

- Nie widzieliśmy przeszkód, uznaliśmy, że to tylko wzbogaci zawartość tego programu. Formuła jest taka, że jest to program całej Zjednoczonej Prawicy, który będzie następnie realizowany przez rząd i ma to też pewne odbicie w zaktualizowaniu nazwy, żeby już wszystko było jasne

- zaznaczył Fogiel.

Nie chciał jednak odpowiedzieć, czy zatem w sobotę "Polski Ład" obok premiera Mateusza Morawieckiego i prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego będą prezentować też liderzy Solidarnej Polski i Porozumienia - Zbigniew Ziobro i Jarosław Gowin.

- Wszystko, co jest już dzisiaj w tym programie i co zostanie jutro zaprezentowane jest wspólnym projektem Zjednoczonej Prawicy - podkreślił Fogiel.

Był też pytany, czy w "Polskim Ładzie" można spodziewać się propozycji wprowadzenia mieszanej ordynacji wyborczej, co postulował szef koła Kukiz'15-Demokracja Bezpośrednia Paweł Kukiz.

- O ordynacji (wyborczej) nic tam nie ma; nasze stanowisko ws. ordynacji wyborczej jest niezmienne. Uważamy, że mimo argumentów, które podnosi Paweł Kukiz jednak ordynacja proporcjonalna jest korzystniejsza, bardziej sprawiedliwa i demokratyczna

- powiedział Fogiel.

 

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

oa
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo