Z OSTATNIEJ CHWILI

UE - Ambasador Sadoś: spodziewamy się przyjęcia kolejnego pakietu sankcji UE wobec Rosji w piątek wieczorem • • •

Raś i Zalewski poza Platformą. Komentarze: Partia pozbyła się „konserwatywnych kotwic”

„Proszę nie płakać. Ma Pan wolną drogą do Hołowni albo Kosiniaka. Może Pan tam zarzucić konserwatywną kotwicę” - napisał w komentarzu na profilu Pawła Zalewskiego jego imiennik, sympatyzujący z Zielonymi. Podobnie komentowana jest przez sympatyków Platformy Obywatelskiej decyzja o pożegnaniu Ireneusza Rasia. Obydwaj politycy w minionych miesiącach wyróżniali się wypowiedziami odmiennymi od liberalnej narracji Platformy. Byli też sygnatariuszami listu do władz partii, w którym domagali się powrotu w bardziej konserwatywne rejony.

Ireneusz Raś i Paweł Zalewski
fot. Adrian Grycuk, CC BY-SA 3.0 PL, via Wikimedia Commonsoraz twitter.com/ZalewskiPawel

Wyrzucili ich bez słowa

Rozstanie przebiegło w burzliwej atmosferze. "Po szesnastu latach pracy dla projektu, o usunięciu dowiedziałem się z mediów" - powiedział portalowi Niezalezna.pl Ireneusz Raś. Politykowi ciężko było się ustosunkować do nowej sytuacji i konferencję prasową zapowiedział na poniedziałek. Podobnie wyglądała sprawa z Pawłem Zalewskim.

Nikt ze mną nie rozmawiał, nie wiedziałem o wniosku, nie miałem możliwości się bronić, nie znam zarzutów. Jak nazwać taką procedurę, taki sąd? Czy takie są standardy PO? Czy o to nam chodziło?

- napisał poseł na Twitterze.

Nie pasowali do towarzystwa

To właśnie na profilu Zalewskiego pojawiło się natychmiast mnóstwo komentarzy. Co ciekawe sympatycy Platformy Obywatelskiej w dużej mierze popierają decyzję, pisząc, że Zalewski i Raś byli... zbyt konserwatywni. Za złe mają im np. odmienne od "partyjnego" zdanie w sprawie aborcji.

Dawno Pan na to pracował. I. Raś również. Nie kto inny niż pan mówił, że Borys Budka musi odejść z funkcji szefa PO. Myślę, że nie tylko o podważanie przywództwa w PO chodzi. O coś więcej, o podważanie decyzji zarządu, kierunku, jaki przyjmuje PO (np. niedawno w sprawie aborcji)

- czytamy w jednym z komentarzy.

Proszę nie płakać. Ma Pan wolną drogą do Hołowni albo Kosiniaka. Może Pan tam zarzucić konserwatywną kotwicę...

- skomentował sympatyzujący z Zielonymi Paweł.

Znalazły się też słowa uznania wobec posła Zalewskiego:

Powiem szczerze, zawsze zastanawiałam się, co człowiek z tak porządnego domu robi w tym towarzystwie? Powinien się Pan cieszyć!

- napisała Kasia.

Wśród komentujących znalazł się też Rafał Ziemkiewicz, który... zazdrości Zalewskiemu wyrzucenia z PO.

Poniżej zamieszczamy także kilka innych ciekawych spojrzeń na sprawę, m.in. nazwanie Ireneusza Rasia "kato-talibanem".

 

 

 Źródło: niezalezna.pl, twitter.com

#Paweł Zalewski #Ireneusz Raś #Platforma Obywatelska

Mateusz Tomaszewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo