Pościg za sprawcą potrącenia policjanta

Trwają poszukiwania sprawcy czynnej napaści na policjanta przy próbie kontroli samochodu w nocy z czwartku na piątek w Grudziądzu. Znane są personalia poszukiwanego - poinformował dziś wieczorem oficer prasowy grudziądzkiej Komendy Miejskiej Policji podkom. Robert Szablewski.

ThorstenF / CC0

- Około pierwszej w nocy policjanci zauważyli zaparkowany przy jednej grudziądzkich ulic samochód mitsubishi, który mógł być wcześniej wykorzystany przy popełnieniu przestępstwa. Gdy jeden z funkcjonariuszy patrolu podszedł do auta, kierowca gwałtownie ruszył. Policjant został potrącony, na szczęście niegroźnie

- powiedział podkom. Robert Szablewski.

Potrącony policjant oddał kilka strzałów, które trafiły w odjeżdżający samochód. Później pojazd został odnaleziony na innej z grudziądzkich ulic.

Podkom. Szablewski powiedział, że ciągle nie wiadomo, ile osób znajdowało się w samochodzie, którym został potrącony funkcjonariusz.

Pytany, czy sprawa ma związek z zatrzymaniem przez policjantów w czwartek 17-latka, który z jednego ze sklepów w mieście ukradł kasetkę z pieniędzmi, potwierdził, że ten wątek jest badany.
 

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

oa
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo