Kazimierz Kmiecik poprowadzi Wisłę Kraków. "Biała Gwiazda" rozstała się z niemieckim trenerem

Kazimierz Kmiecik, któremu asystować będzie Mariusz Jop, poprowadzi Wisłę Kraków w ostatnim meczu obecnego sezonu piłkarskiej PKO BP Ekstraklasy z Piastem w Gliwicach. "Pewne rzeczy powinny zostać w szatni. Dla mnie najważniejsza jest drużyna i dobro klubu" - powiedział legendarny były zawodnik "Białej Gwiazdy", który na ławce trenerskie zastąpi zwolnionego Petra Hyballę.

Wisła Kraków zwolniła trenera
Fot. Tomasz Hamrat / Gazeta Polska

Niemiecki szkoleniowiec, który pracował przy Reymonta od grudnia ubiegłego roku w piątek przed południem rozstał się z Wisłą za porozumiem stron. Powodem były słabe wyniki – drużyna w siedmiu ostatnich meczach poniosła pięć porażek i dwa razy zremisowała, a także konflikt z: piłkarzami, zarządem klubu i współwłaścicielem Jakubem Błaszczykowskim.

Wisła Kraków zwolniła trenera

Hyballa chciał także usunięcia ze swojego sztabu Kmiecika, jednego z najwybitniejszych piłkarzy w historii klubu oraz trenera pracującego wiele lat na różnych stanowiskach. Kmiecik nie chciał odnosić się do tej sytuacji.

Pewne rzeczy powinny zostać w szatni. Dla mnie najważniejsza jest drużyna, dobro klubu oraz to, żeby ostatni mecz wypadł jak najlepiej. Drużyna chce walczyć, chce zwyciężyć.

Kmiecik z Jopem w piątek przeprowadzili pierwszy trening.

Pracowaliśmy nad budowaniem wariantów w ataku. Jest jeszcze sporo do zrobienia, mamy to zaplanowane na jutro, więc na pewno przed nami dużo pracy. Jestem przekonany, że w zespole mamy tylu jakościowych zawodników, że jesteśmy w stanie nawiązać do krakowskiego stylu gry, do większej liczby podań. Będziemy starali się budować nasze ataki dłużej, bardziej cierpliwie, żeby być więcej w posiadaniu piłki. Wierzę, że uda się to zrealizować. Przygotowujemy strategię na ten mecz

- powiedział Jop dodając, że wystawi najmocniejszy skład.

Wisła z dorobkiem 30 punktów zajmuje czternaste miejsce w tabeli. To zdaniem Kmiecika rozczarowująca pozycja.

Wisła nie powinna być na tym miejscu, na którym jest. Liczy się każde zwycięstwo i chcemy je osiągnąć, żeby w tabeli znaleźć się jak najwyżej. Drużyna skupia się przede wszystkim na niedzielnym meczu, a my chcemy zagwarantować to, aby spisała się jak najlepiej.

Niedzielne spotkanie rozpocznie się w Gliwicach o godz. 17.30. W poprzednim meczu tych drużyn Piast wygrał w Krakowie 4:3.

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Kazimierz Kmiecik #Wisła Kraków #piłka nożna #Ekstraklasa

jm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo