Czystki w Platformie! NIEOFICJALNIE: Paweł Zalewski i Ireneusz Raś usunięci z partii

Zarząd Krajowy PO podjął decyzję o usunięciu z partii dwóch posłów Pawła Zalewskiego i Ireneusza Rasia - dowiedziała się nieoficjalnie Polska Agencja Prasowa, powołując się na źródła zarządzie partii. Widmo usunięcia polityków wisiało już od miesięcy, kiedy - jako skrzydło konserwatywne - głośno protestowali przeciw polityce władz Platformy Obywatelskiej.

Borys Budka / Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Informację o usunięciu polityków z PO podała Polska Agencja Prasowa. Mimo, że powołuje się na źródła w zarządzie partii, informacja jest nieoficjalna.

W Warszawie po godz. 15 rozpoczęło się posiedzenie Zarządu Krajowego PO. 

Część członków władz Platformy Obywatelskiej zebrało się w siedzibie partii przy ul. Wiejskiej, jednak większość z nich uczestniczyła w obradach zdalnie.

- Na wniosek przewodniczącego PO Borysa Budki zostały podjęte decyzje personalne o wykluczeniu z partii posła Ireneusza Rasia i posła Pawła Zalewskiego za działanie na szkodę Platformy, polegające na wielokrotnym kwestionowaniu decyzji władz partii, przy jednoczesnym braku udziału w debacie podczas obrad ciał kolegialnych takich jak Rada Krajowa czy klub parlamentarny

- poinformował rzecznik PO Jan Grabiec.

Decyzja o wykluczeniu Rasia i Zalewskiego jest ostateczna.

Spekulowano, że tematem piątkowego spotkania będzie ubiegłotygodniowy list 52 parlamentarzystów do kierownictwa partii, a także relacje między PO a Ruchem Wspólna Polska oraz Campusem Polska Przyszłości Trzaskowskiego. Kwestie te były poruszane podczas wtorkowego spotkania prezydium zarządu.

Grupa parlamentarzystów PO i KO w liście otwartym do swych kolegów partyjnych i klubowych zaapelowała o podjęcie "poważnej debaty", prowadzącej do "wieloaspektowej przemiany wewnętrznej". "Bez daleko idących zmian nie mamy szans utrzymania pozycji lidera opozycji, a w przyszłości wygrania wyborów" - zaznaczyli autorzy listu.

List adresowany jest do "parlamentarzystów Platformy Obywatelskiej i Koalicji Obywatelskiej". Pod listem podpisanych jest 51 parlamentarzystów, w tym m.in. były lider partii Grzegorz Schetyna oraz obecny wiceprzewodniczący PO Bartosz Arłukowicz i szef senackiego klubu KO Marcin Bosacki, a także b. szef klubu PO Sławomir Neumann. Podpisani są też posłowie i senatorowie, którzy nie są członkami PO: Grzegorz Napieralski, Witold Zembaczyński czy senator Zygmunt Frankiewicz.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#polityka #parlament #Polska

am
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo