"Mundurowy" pies, ale nie z bajki. Poznajcie Aresa, wykrywacza nielegalnych przesyłek

Dzieci masowo śledzą losy "Psiego Patrolu", sympatycznej bajki o psach działających w różnych służbach mundurowych. Jest wśród nich policjant, ale zajmuje się trochę innymi zadaniami, niż Ares, labrador z łódzkiego oddziału Krajowej Administracji Skarbowej. Tym razem podczas kontroli w sortowni przesyłek w powiecie piotrkowskim wytropił on tytoń i papierosy bez polskiej akcyzy warte prawie 68 tys. zł. To kolejny sukces psa, który od lipca 2020 r. wykrył 1,1 tys. nielegalnych przesyłek.

Ares
fot. KAS

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) z Łodzi kontrolowali w czwartek przesyłki na terenie sortowni w powiecie piotrkowskim.

W kontroli pomagał Ares, służbowy labrador, który wskazał 46 paczek. We wszystkich wytypowanych przesyłkach funkcjonariusze znaleźli tytoń i papierosy bez polskiej akcyzy. Łącznie zabezpieczono 90,5 kg tytoniu i 10 paczek papierosów. Rynkowa wartość towaru to prawie 68 tys. zł. Dane nadawców i odbiorców nielegalnych przesyłek ustali postępowanie prowadzone przez śledczych z Łódzkiego Urzędu Celno-Skarbowego

 - poinformowała oficer prasowy łódzkiej KAS Beata Bińczyk.

Spokojny, ale skuteczny

Dwuletni Ares to biszkoptowy labrador, szkolony do wykrywania wyrobów tytoniowych i waluty. Jak wyjaśniła Bińczyk, jest to pies pasywny, który nie drapie i nie niszczy przedmiotów, ale zaznacza nielegalne towary, zastygając przy nich.

Ares jest w służbie od lipca ubiegłego roku i mimo krótkiego stażu w KAS ma na swoim koncie wiele sukcesów. Wykrył już ponad 1,1 tys. nielegalnych przesyłek, a w nich niemal 3,5 tony tytoniu i prawie 13 tys. paczek papierosów.

Dobra robota Ares! - wykrzyknęliby na pewno jego animowani kompani

 

 


Źródło: niezalezna.pl, KAS, polsatnews.pl, PAP

#pies policyjny #Psi Patrol #KAS

Mateusz Tomaszewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo