Tomasz Sakiewicz z wizytą u Piotra Glińskiego. Minister obdarowany "Laurem Niepodległości"

Dzisiaj redaktor naczelny "Gazety Polskiej", Tomasz Sakiewicz, złożył wizytę wicepremierowi prof. Piotrowi Glińskiemu. Minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu otrzymał okolicznościowy album "Laur Niepodległości". - To opowieść o dwudziestoleciu międzywojennym widziana oczami tamtejszej "Gazety Polskiej" - mówi nam Tomasz Sakiewicz.

fot. MKDNiS

Dziś Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny "Gazety Polskiej" i "Gazety Polskiej Codziennie" gościł w Ministerstwie Kultury, gdzie przekazał szefowi resortu, wicepremierowi prof. Piotrowi Glińskiemu okolicznościowy album "Laur Niepodległości". 

- Z ogromnym wzruszeniem przekazałem ministrowi kultury album, który jest opowieścią o dwudziestoleciu międzywojennym, a jednocześnie opowieścią widzianą oczami tamtejszej "Gazety Polskiej" - jak Polska się odbudowywała, rozwijała, jak powstawały zagrożenia ze Wschodu i Zachodu i jak próbowano się przed nimi bronić. Dziś minister kultury to też minister dziedzictwa narodowego i jemu przekazaliśmy najważniejszą część naszego dziedzictwa, jaką jest historia międzywojennej "Gazety Polskiej"

- powiedział w rozmowie z naszym portalem Tomasz Sakiewicz. 

(fot. MKDNiS)

W zamieszczonym na Twitterze wpisie, redaktor naczelny "Gazety Polskiej" podkreślił, że "Laur Niepodległości" to książka, która "pozwala się wsłuchać w głosy tych wszystkich, którzy zaangażowani w życie narodu z całej duszy pragnęli, by spełniło się marzenie Stefana Żeromskiego o Polsce szklanych domów".

W okresie II Rzeczypospolitej, 30 października 1929 roku, została powołana do życia  „Gazeta Polska” stanowiąca główny organ prasowy obozu piłsudczyków. Dziejom tego międzywojennego pisma poświęcona została obszerna publikacja albumowa – Laur niepodległości.

„Gazeta Polska” w latach 1929-1939 pozwala współczesnym Polakom  zanurzyć się w żywy nurt historii odrodzonej ojczyzny i wsłuchać w głosy współtwórców Niepodległej –  Józefa Piłsudskiego, Ignacego Mościckiego, Walerego Sławka, Kazimierza Sosnkowskiego, Józefa Becka, Eugeniusza Kwiatkowskiego… oraz największych ówczesnych indywidualności twórczych – Zofii Nałkowskiej, Poli Gojawiczyńskiej, Zofii Kossak-Szczuckiej, Kazimierza Wierzyńskiego, Juliusza Kadena-Bandrowskiego i wielu, wielu innych. Bohaterami tej książki są ludzie czynu, którzy w czas Wielkiej Wojny walczyli o niepodległość u boku Józefa Piłsudskiego, a po jej odzyskaniu kształtowali nowe oblicze Rzeczypospolitej tak w sferze społeczno-politycznej i gospodarczej, jak i na płaszczyźnie kulturalnej i literackiej.  

Ten wyjątkowy album jest dostępny do kupienia na stronie sklep.gazetapolska.pl. Zachęcamy do składania zamówień!

 

 

 


Źródło: niezalezna.pl

#Piotr Gliński #Tomasz Sakiewicz #Laur Niepodległości

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo