Program szczepień rozszerzony o 16-latków i 17-latków. Zapisy ruszają za kilka dni

Już wkrótce na szczepienia będą mogli zapisywać się nastolatkowie w wieku 16 i 17 lat - zapowiedział minister zdrowia Adam Niedzielski. Taka rejestracja ma ruszyć już w najbliższy poniedziałek. Wymagana będzie zgoda rodziców.

Zdjęcie ilustracyjne
Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

W Polsce wykonano więcej niż 15 mln szczepień przeciwko COVID-19. W pełni zaszczepionych jest ponad 4 mln osób. Jak wynika z rządowych statystyk z czwartku, dzienna liczba szczepień wyniosła ponad 410 tys. - najwięcej na Mazowszu i na Śląsku.

Wkrótce te liczby mogą być jeszcze wyższe. To dlatego, że szczepione będą mogły być nie tylko osoby pełnoletnie, ale także te w wieku 16 i 17 lat. 

- Dziś wieczorem podpisane zostanie rozporządzenie ws. umożliwienia szczepień 16-latków przeciw COVID-19. W niedzielę pojawi się nowy formularz z dodatkowym elementem zgody rodziców. Od poniedziałku uruchomienie rejestracji

- zapowiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.

Wszyscy chętni do końca września?

Od 9 maja wszystkie pełnoletnie osoby mają już e-skierowanie na szczepienie przeciwko COVID-19 i mogą się na nie zapisać. Od 17 maja ma się skrócić okres między podaniem dwóch dawek preparatów Moderny, Pfizer i AstryZeneki do 35 dni, czyli do 5 tygodni. Do tej pory ten okres odpowiednio dla preparatów dwudawkowych Moderny i Pfizer wynosił 42 dni, a dla AstryZeneki - 82 dni.

W środę minister zdrowia Adam Niedzielski wyraził nadzieję, że do końca września zostaną zaszczepieni wszyscy chętni.

 

Źródło: niezalezna.pl

Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo