Miłośnik nazistów na listach Tuska » czytaj więcej w Gazecie Polskiej! Więcej »

60. podium Justyny Kowalczyk

Justyna Kowalczyk zajęła w niedzielę w Oslo drugie miejsce w biegu na 30 km techniką dowolną, zaliczanym do Pucharu Świata. Polka musiała uznać wyższość jedynie Norweżki Therese Johaug, do której straciła 46,6 s. Trzecie miejsce zajęła Rosjanka Ju

justyna-kowalczyk.pl

Trzecie miejsce zajęła Rosjanka Julia Czekaliewa - 51,9 s straty. Z powodu przeziębienia z rywalizacji zrezygnowała słynna Norweżka Marit Bjoergen.

Kowalczyk już wcześniej zapewniła sobie triumf w klasyfikacji generalnej PŚ. W niedzielę dołożyła małą Kryształową Kulę za rywalizację na dystansach. Ma 146 punktów przewagi nad Johaug, a do zdobycia pozostało jeszcze 100.

Justyna Kowalczyk po raz 60. stanęła na podium zawodów Pucharu Świata w biegach narciarskich.

Teraz zawodniczki przeniosą się do Szwecji. Finał PŚ rozpocznie się w środę w Sztokholmie od sprintu techniką klasyczną

Źródło: PAP,niezalezna.pl