Koalicjanci Zjednoczonej Prawicy zgodni ws. Nowego Polskiego Ładu? "To bardzo dobry program"

Już jutro ma odbyć się prezentacja Nowego Polskiego Ładu, będącego de facto programem rządu Zjednoczonej Prawicy na najbliższe lata. Dziś Marcin Horała, wiceminister infrastruktury, przyznał w rozmowie z Michałem Rachoniem, pytany o akceptację Nowego Ładu przez koalicjantów PiS, że "to bardzo dobry program rządu koalicyjnego i koalicji, która dalej trwa i będzie wprowadzała ten program w życie z dużym pożytkiem dla Polski".

fot. Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

W sobotę o 10.00 ma odbyć się prezentacja Nowego Polskiego Ładu, zapowiadanego od kilku miesięcy programu na najbliższe lata. W ostatnich miesiącach pojawiały liczne sygnały, że w Zjednoczonej Prawicy nie ma pełnej zgody dotyczącej jego ostatecznego kształtu. Nowy Polski Ład wskazywano jako jeden z kluczowych przedmiotów sporu wśród koalicjantów. 

Wydaje się jednak, że Zjednoczona Prawica doszła w tej sprawie do konsensusu. Dzisiaj w rozmowie z Michałem Rachoniem w programie "#Jedziemy" przyznał, że Nowy Polski Ład, jako de facto program rządu, będący autorską propozycją PiS, "był przedmiotem rozmów koalicyjnych".

Dopytywany, czy wszystkie ze stron są zadowolone z rozmów, odpowiedział:

- Trudno mi się wypowiadać za wszystkie strony, bo nie siedzę im w głowie i nie wiem, czy są zadowolone. W miarę mogę wypowiedzieć się za PiS, że jesteśmy zadowoleni, że to bardzo dobry program rządu koalicyjnego i koalicji, która dalej trwa i będzie wprowadzała ten program w życie z dużym pożytkiem dla Polski.

Dodał, że dzisiaj w sprawie Nowego Polskiego Ładu ma się odbyć także z Pawłem Kukizem.

Wcześniej, w rozmowie z Polską Agencją Prasową Kukiz przyznaje, że w piątek przedstawiciele rządu zapoznają go i przedstawicieli jego ugrupowania ze szczegółami Nowego Ładu, którego prezentacja ma się odbyć w sobotę. Oprócz Kukiza w spotkaniu z przedstawicielami rządu mają uczestniczyć posłowie jego ugrupowania: Jarosław Sachajko i Stanisław Tyszka.

- Warunkiem poparcia Nowego Ładu, który ma być poważnym, długofalowym planem gospodarczo-społecznym, jest dołożenie suplementu w postaci nowego ładu ustrojowego

 - powiedział Kukiz i wymienił w tym kontekście m.in. zwiększenie roli referendów, zdigitalizowanie procesu zbierania podpisów pod obywatelską inicjatywą gospodarczą czy kwestię sędziów pokoju i ustawę antykorupcyjną.

 

Źródło: TVP Info, niezalezna.pl, pap

#Nowy Polski Ład #Zjednoczona Prawica

md
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo