Co pojawi się w Nowym Ładzie? Maląg tajemniczo: Inwestycja w rodzinę to fundament solidnego państwa

Inwestycja w rodzinę to fundament solidnego państwa, Polska stawia na rodzinę, nasze działania to potwierdzają, to nie są tylko słowa polityków, ale konkretne programy, które zostały wdrożone – powiedziała w rozmowie z Katarzyną Gójską na antenie Jedynki Polskiego Radia minister Marlena Maląg.

Marlena Maląg
Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

W najbliższą sobotę nastąpi prezentacja "Nowego Ładu", czyli nowego programu PiS. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, ma się on składać z następujących obszarów: Plan na zdrowie, Uczciwa praca - godna płaca, Dekada rozwoju, Rodzina i dom w centrum życia, Polska - nasza ziemia, Przyjazna szkoła i kultura na nowy wiek, Dobry klimat dla firm, Czysta energia - czyste powietrze, CyberPoland 2025, Złota jesień życia.

Minister Marlena Maląg w „Sygnałach dnia” radiowej Jedynki była pytana czy jest związek z prezentacją programu, a Międzynarodowym Dniem Rodzin – świętem obchodzonym 15 maja.

Związek jest oczywisty, rodzina jest w centrum uwagi od początku, kiedy objęliśmy rządy w 2015 r. Działania, które rząd podejmował skierowane są na rodziny, aby odwrócić zaniechania PO i PSL

– podała.

Minister rodziny była pytana o nowe propozycje w obszarze polityki rodzinnej, które zostaną przedstawione w ramach programu.

Inwestycja w rodzinę to fundament solidnego państwa, Polska stawia na rodzinę, nasze działania to potwierdzają, to nie są tylko słowa polityków, ale konkretne programy, które zostały wdrożone

– mówiła nie chcąc zdradzać szczegółów, jakie zostaną już jutro zaprezentowane.

Szefowa resortu rodziny i polityki społecznej przyznała, że młodzi ludzie, którzy myślą o dzieciach, potrzebują stabilnej polityki mieszkaniowej, podatkowej, bezpieczeństwa pracy.

My tworząc swoje programy, 500+, Dobry Start, Mama 4+, czy Maluch+, słuchamy Polaków, rząd musi tworzyć warunki rozwoju rodzin. Te rozwiązania związane z polityką mieszkaniową, podatkową, możliwością łączenia pracy zawodowej z życiem rodzinnym na pewno znajdą odzwierciedlenie w programie, który jutro zostanie przedstawiony, to są potrzeby tego czasu

– podała.

Pytana o "500 plus" oceniła, że nie jest planowane wprowadzenia kryterium dochodowego.

"Program +Rodzina 500 plus+ będzie realizowany jako program powszechny. A więc kryterium dochodowe - rzeczywiście w przestrzeni publicznej pojawiały się informacje, że zostanie wprowadzone - tutaj nie przewidujemy takiej zmiany"

- powiedziała.

Cała rozmowa do wysłuchania na Twitterze.

 

 


Źródło: niezalezna.pl

#rodzina #polityka #Polska

Michał Gradus
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo