CBA zakwestionowało przetarg na montaż paneli solarnych

Centralne Biuro Antykorupcyjne po kontroli przetargu na montaż paneli solarnych w gminie Ciechanowiec (woj. podlaskie) zawiadomiło prokuraturę.

cba.gov.pl

Wydział komunikacji społecznej Biura poinformował w piątek, że kontrolę w Urzędzie Gminy Ciechanowiec prowadzili od połowy września 2020 r. do początku marca 2021 r. funkcjonariusze wydziału postępowań kontrolnych białostockiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

Przetarg na montaż paneli solarnych dla gminnych budynków użyteczności publicznej został przeprowadzony w 2018 r. i był dofinansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego. Koszt inwestycji wyniósł blisko 2 mln zł.

"Agenci ustalili, że gmina preferowała urządzenia konkretnego producenta, czym naruszyła prawo zamówień publicznych przez nieuzasadnione ograniczenie konkurencji" - podał wydział.

Po tych ustaleniach CBA skierowało zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa do Prokuratury Okręgowej w Białymstoku a stąd trafiło ono do Prokuratury Rejonowej w Łomży. O naruszeniu dyscypliny finansów publicznych w gminie Ciechanowiec poinformowano także Rzecznika Dyscypliny Finansów Publicznych - wyjaśniło CBA.

 

 


Źródło: niezalezna.pl, pap

#CBA #przetarg #Polska

po
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo