Alternatywna rzeczywistość PO? Budka o sondażach: Mamy własne badania, korzystniejsze

Lider Platformy Obywatelskiej Borys Budka ze spokojem przyjął sondaż, w którym Koalicja Obywatelska ma tylko 12 proc. poparcia. Jego zdaniem, sondaże to "element politycznej gry". Przekonywał też, że KO ma własne sondaże.... tyle, że korzystniejsze. Tymczasem na naszym portalu trwa sonda, która dotyczy samego Budki. Na szczęście jej wyników przewodniczący nie musi przerabiać.

Borys Budka
Tomasz Hamrat / Gazeta Polska

PiS daleko, dubluje już nawet Hołownia

"Dziennik Gazeta Prawna" i RMF FM opublikowały w czwartek sondaż United Surveys, z którego wynika, że gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę, PiS zdobyłoby 33,5 proc. głosów. Na drugim miejscu znalazłaby się Polska 2050 Szymona Hołowni - 21,9 proc., Koalicja Obywatelska - na trzecim z wynikiem zaledwie 12,1 proc. głosów. Na czwartym miejscu w sondażu United Surveys uplasowała się Lewica, na którą chce zagłosować 9,6 proc. ankietowanych. Do Sejmu dostałaby się także Konfederacja, na którą chce zagłosować 8,6 proc. Polaków. 

O wyniki sondażu tego został zapytany dziś lider PO Borys Budka. Pytanie dotyczyło też niedawnego głosowania w Sejmie nad ustawą ratyfikacyjną związaną z wdrożeniem unijnego Funduszu Odbudowy. Zdecydowana większość klubu Koalicji Obywatelskiej wstrzymała się wówczas od głosu. Dziennikarz zasugerował, że to głosowanie było "gwoździem do trumny" KO.

Sondaże to jest taki element politycznej gry

 - powiedział Budka. Jak dodał, KO ma własne badania, korzystniejsze. "Wczoraj przeprowadziliśmy badania, w których idziemy łeb w łeb z ugrupowaniem Szymona Hołowni" - przekonywał lider PO.

"Mamy lepsze zabawki, bo nasze"

Według niego, ponad 80 procent wyborców Koalicji Obywatelskiej dobrze oceniło sposób głosowania nad ustawą ratyfikacyjną. "Mówi 'tak, to była dobra decyzja, że nie paktowaliście z PiS-em, to była dobra decyzja, że chcieliście zabezpieczenia pieniędzy, które należą się Polakom przed zachłannością tej władzy+" - zaznaczył Budka.

Jak dodał, "kiedy mamy do czynienia z walką o wartości, także europejskie, ale przede wszystkim o uczciwość, transparentność i sprawiedliwe wydatkowanie pieniędzy, to nie ma mowy o zgniłych kompromisach".

Jestem przekonany, że wkrótce wyborcy nie tylko Koalicji Obywatelskiej, ale całej opozycji, docenią tych, którzy walczyli o wartości, a nie układali się pokątnie z rządem, którego premier dziś stawiany jest w absolutnie złym świetle za organizację nielegalnych wyborów

 - zaznaczył przewodniczący Platformy.

Chcecie kogoś innego

Mimo awersji do nie swoich sondaży, Borysowi Budce powinny się spodobać dotychczasowe wyniki sondażu na naszej stronie. Zapytaliśmy czytelników portalu Niezalezna.pl, kogo widzą jako lidera Platformy Obywatelskiej. Co prawda zdecydowana większość uczestników naszej zabawy (stan na dziś godz. 16) wskazała, że ma już dosyć "zgranych" twarzy, ale pośród tych, którzy jednak zdecydowali się postawić na kogoś ze świata polityki, najwięcej głosujących wybrało Borysa Budkę.

Chociaż i w tym "badaniu" po piętach depcze mu... Szymon Hołownia.

 

 

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Koalicja Obywatelska #sondaże #Platforma Obywatelska #Borys Budka

Mateusz Tomaszewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo