Koncert Kozy i Kuby Więcka już w sobotę!

W ramach 2. "Portu Kultury" na barce nad Wisłą 15 maja dadzą koncert Koza i Kuba Więcek. Zaprezentują najnowszy efekt swojej współpracy, czyli projekt "Niebo nad Berlinem". Transmisja koncertu na Facebooku Narodowego Centrum Kultury (NCK).

Facebook/NarodoweCentrumKultury/Fot. Szymon Kowalczyk

"Dziwne, nieraz przytłumione wokale rapera Kozy przywołują na myśl conscious rap z zachodniego wybrzeża (Slauson Malone, Standing on The Corner). Osobliwa narracja wprowadza słuchacza w intymny świat, gdzie miasto przeobraża się w żywy organizm, a codzienność przepełniona jest wydarzeniami o ukrytym znaczeniu"

- czytamy na stronie NCK.

Jak wyjaśniono, "za instrumentalną stronę albumu odpowiedzialny jest Kuba Więcek, uznany muzyk jazzowy".

"Niepowstrzymana kreatywność charakterystyczna dla tego gatunku przejawia się w unikalnym podejściu do kompozycji - nie sposób wskazać tutaj bezpośredniej inspiracji, bo krążek obfituje w nagłe zmiany nastroju i spontaniczne połączenia stylów"

- napisano o albumie. Zaznaczono, że "wszelki konwencjonalizm wprowadzany jest jedynie na zasadzie kontrapunktu, a każda wyraźna forma zapowiada własną dekonstrukcję".

Koza to raper, poeta i dramaturg z Raszyna. Od 2017 r. jest aktywny na scenie. Był współzałożycielem kolektywu BYPASS, debiutował albumem "Mystery Dungeon" w 2019 r.

Kuba Więcek jest kompozytorem i multiinstrumentalistą jazzowym. Studiował w Amsterdamie, a następnie w Rytmisk Musikkonservatorium w Kopenhadze. W 2017 r. ukazał się jego debiutancki album nagrany w trio pt. "Another Raindrop" (w legendarnej serii wydawniczej Polskich Nagrań - Polish Jazz - vol. 78). Płyta przyniosła artyście nagrodę Fryderyka 2018 w kategorii "Jazzowy Fonograficzny Debiut Roku".

W 2019 r. wydał kolejną płytę w serii Polish Jazz pt. "Multitasking". Płyta została nagrodzona tytułem polskiej płyty roku przez tygodnik "Polityka". W 2020 r. kultowy amerykański magazyn "Downbeat" wybrał Więcka "jednym z 25 muzyków jazzowych świata, którzy mogą mieć potencjalny wpływ na to, jak muzyka będzie brzmiała w przyszłości".

Początek transmisji koncertu - 15 maja o godz. 20 na Facebooku NCK.

Przypomniano, że jest to 2. edycja "Portu Kultury", a cykl koncertów online wystartował 8 maja. "W tym roku w barce nad Wisłą wystąpią reprezentanci różnych nurtów muzycznych – od jazzu przez folk i hip-hop po zaawansowaną elektronikę" - wyjaśniono.

 

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#muzyka #koncert

Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo