Gdzie się podział Trzaskowski? W Warszawie go nie ma. „Rafał w trasie”

Rafał Trzaskowski w rozjazdach. „Jest wszędzie, tylko nie w Warszawie” – podkreśla radny m. st. Warszawy Michał Szpądrowski. Podał, że na posiedzeniu wnioskowano o informację dotyczącą aktywności prezydenta stolicy. „KO oczywiście przeciwko” – dodał.

Rafał Trzaskowski
Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

W Platformie Obywatelskiej nie dzieje się dobrze. Niedawno okazało się, że o wydarzeniu "Campus Polska Przyszłości” PO dowiedziała się z prasy.

 - Powinien z nami pewne rzeczy również konsultować, nie może być tak, że o pewnych działaniach ważnych osób zarządzających Platformą Obywatelską dowiadujemy się z prasy – mówił poseł Ireneusz Raś.
I Trzaskowski został wezwany na dywanik.

Prezydenta nie było na dzisiejszej Radzie Warszawy. Jak ustaliło tvp.info, zamiast w stolicy polityk PO będzie w woj. dolnośląskim i opolskim. Wcześniej składał wizyty m.in. w Sopocie, Rzeszowie, Olsztynie, Szczecinie i Zielonej Górze.

Michał Szpądrowski podał, że wnioski do porządku Rady W-wy o budowie pomnika J. Hallera, informacja ws. stanu wydawania zaświadczeń o przekształceniu użytkowania wieczystego, analizy przebiegu III linii metra, informacja ws placu zabaw w Dolince Służewieckiej zostały odrzucone przez Koalicję Obywatelską.

„Rafał w trasie”

– podkreślił.

Dodał też, że na Radzie wnioskowali również o informację dotyczącą wyjazdowych aktywności Rafała Trzaskowskiego. „Jest wszędzie, tylko nie w Warszawie. Zaangażowanie w polityce krajowej ciężko zaliczyć do obowiązków prezydenta stolicy. KO oczywiście przeciwko” – napisał.

– On nie myśli już nawet o Platformie, tylko swojej osobistej przyszłości poza tą partią

–  ocenił w rozmowie z tvp.info szef klubu radnych PiS w Warszawie Cezary Jurkiewicz.

"To szczególnie smutne, bo dzisiaj jest istotna sesja, na której jak zwykle chcielibyśmy porozmawiać z panem prezydentem i poruszyć ważne tematy. A Rafał Trzaskowski rozmowę z nami odkłada od dnia, gdy został wybrany na prezydenta Warszawy" – powiedział Jurkiewicz.

Zaznaczył, że mimo tego, że wiele razy obiecywał im spotkanie, to do spotkania z klubem PiS nie doszło nigdy.

To też dzieli, bo w różnych miejscach polityk PO mówi, że chce tworzyć nową rzeczywistość i zwracać się do ludzi młodych. Tymczasem w Radzie Warszawy znaczna grupa osób to właśnie ludzie młodzi, dla których pan prezydent ani razu nie znalazł jeszcze czasu

– zdradza polityk.

Ile dni na L4? Nie wiadomo

Ratusz zapytano o liczbę dni w jakich przebywał na zwolnieniu chorobowym, a ile dni wykorzystał w ramach urlopu. Od tygodnia warszawski urząd milczy w tej sprawie.

Dziennikarze ustalili, że w piątek Trzaskowski ma być we Wrocławiu, a po województwie dolnośląskim odwiedzi Opolszczyznę.


Projekt „Campus Polska Przyszłości” ma być realizowany latem tego roku, a jego organizatorem jest poseł KO i jeden z animatorów Ruchu Wspólna Polska... Sławomir Nitras.

Zapewnienia Trzaskowskiego nie przekonały kierownictwa Platformy Obywatelskiej, i jak donoszą Wirtualna Polska oraz „Gazeta Wyborcza”, „jednoznacznej deklaracji co do tego, czy Trzaskowski pozostanie wierny PO, mają żądać od niego sekretarz partii i szef jej warszawskich struktur Marcin Kierwiński oraz dwaj wiceprzewodniczący Platformy: poseł Tomasz Siemoniak i europoseł Bartosz Arłukowicz”

 

Źródło: niezalezna.pl, tvp.info

#polityka #Polska #Rafal Trzaskowski

Michał Gradus
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo