"Arcydzieła z Watykanu" już w Polsce!

Na Zamku Królewskim w Warszawie odbyło się w czwartek uroczyste otwarcie ekspozycji pt. "Arcydzieła z Watykanu". To piękna, nasycona szalenie ważnymi treściami, wystawa - ocenił wicepremier, minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotr Gliński.

zamek-krolewski.pl

Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu poinformowało, że na wystawie "Arcydzieła z Watykanu", którą można podziwiać na Zamku Królewskim w Warszawie, prezentowane są cenne dzieła sztuki wypożyczone z Muzeum Watykańskiego. W Polsce prezentowane są po raz pierwszy.

"To piękna, nasycona szalenie ważnymi treściami, wystawa. Widz jest pod wrażeniem silnych przesłań dotyczących wartości związanych z Janem Pawłem II"

- podkreślił wicepremier Gliński podczas otwarcia ekspozycji. "Zapraszam wszystkich Polaków, turystów, szkoły, aby odwiedzić tę wystawę. To wspaniałe doświadczenie. Można obejrzeć cenne dzieła sztuki, ale też spojrzeć na życie św. Jana Pawła II" - dodał.

Dziękując pracownikom Zamku Królewskiemu oraz Radzie Papieskiej ds. Kultury Gliński przypomniał, że w 2019 r. podpisany został list intencyjny dotyczący współpracy kulturalnej między Watykanem a Polską. "Dzięki temu możemy rozwijać współpracę kulturalną" - zwrócił uwagę.

Piotr Gliński dodał też, że wystawa "Arcydzieła z Watykanu" miała być prezentowana w roku 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II, ale względu na pandemię prezentowana jest w 40. rocznicę zamachu na polskiego papieża.

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

#sztuka #wystawa

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo