Na aukcję trafiły... WŁOSY Kurta Cobaina, Johna Lennona i Jimiego Hendrixa

2 500 dolarów to minimalna cena ofertowa za włosy Cobaina, które zostały obcięte przez znajomego w 1989 roku. Wyprzedaż przez Iconic Auctions w Scottsdale obejmuje także serię przedmiotów Nirvany, w tym jeden ze wzmacniaczy Cobaina i rzadką gitarę w stylu Stratocaster podpisaną przez grupę. 

You Tube

Z kolei minimalna cena ofertowa pukla włosów Jimiego Hendrixa wynosi 1500 USD, a Johna Lennona to co najmniej 750 USD. Włosy to tylko jedna z ofert proponowanych na internetowej aukcji pamiątek rockowych, która zakończy się w tę sobotę. 

Wyprzedaż przez Iconic Auctions w Scottsdale obejmuje serię ofert Nirvany, w tym jeden ze wzmacniaczy Cobaina i rzadką gitarę w stylu Stratocaster podpisaną przez grupę. Wzmacniacz ma słabo napisany „Kurt” w prawym górnym rogu i był używany przez Nirvanę w latach 90. oraz na teledysku zespołu „Live and Loud”. Minimalna cena ofertowa to 15 000 dolarów, ale może „pójść” za wiele więcej po tym, jak gitara, której Cobain użył w swoim programie MTV Unplugged, została niedawno sprzedana za 6 milionów dolarów.

Innym z przedmiotów jest też ciemnoniebieska kurtka bez kołnierza, wykonana na zamówienie dla Paula McCartneya, jej cena zaczyna się od 25 000 dolarów. Była noszona na scenie podczas koncertu w Gaumont Theatre w Bournemouth w 1963 roku. 

Tricia Eaton, dyrektor ds. Komisu na Wschodnim Wybrzeżu w Iconic Auctions, powiedziała, że kurtka jest jednym z najwcześniejszych noszonych na scenie ubrań Beatlesów, jakie kiedykolwiek pojawiły się na rynku. 

Jest też kopia Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band podpisana przez McCartneya, George'a Harrisona i Ringo Starra oraz arkusz odręcznego tekstu Blowin 'in the Wind podpisanego przez Boba Dylana. Minimalna kwota albumu to 5000 dolarów, a teksty Dylana to minimum 15 tysięcy dolarów. 
Inne skarby to podpisane przez zespoły kopie Led Zeppelin II, debiutancki album Queen, Kaya Boba Marleya, The Chronic Dr. Dre, Give Em 'Enough Rope z The Clash i Animals zespołu Pink Floyd. 


 

 Źródło: niezalezna.pl, news.sky.com

 

Jacek Szpakowski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo