Tak dramatycznych wyników PO nie miała już dawno! Partię Budki wspiera... 12 proc. Polaków

PiS - 33,5 proc. badanych, Polska 2050 Szymona Hołowni - 22 proc., PO - 12 proc. - tak prezentują się wyniki najnowszego sondażu United Surveys dla "Dziennika Gazety Prawnej" i RMF FM.

Platforma Obywatelska RP, CC0, via Wikimedia Commons

Ostatni miesiąc był fatalny dla partii Borysa Budki. Przed miesiącem - w sondażu tej samej pracowni - Platforma mogła liczyć bowiem na 18 proc. poparcia. 

Wszystko wskazuje na to, że najbardziej Platformie zaszkodziło chwiejne i niezrozumiałe dla większości elektoratu stanowisko ws. Funduszu Odbudowy.

. Z pewnością nie pomogły również coraz widoczniejsze tarcia, podziały i wewnętrzne dyskusje: w ostatnim czasie Budka musiał walczyć ze stronnikami Grzegorza Schetyny, Rafała Trzaskowskiego, Radosława Sikorskiego - a do tego uaktywnił się Bronisław Komorowski.

Jeśli tendencje sondażowe się utrzymają, PO może nie tylko stracić drugie miejsce w sondażach, ale i spaść na czwartą lub piątą pozycję. 

Według sondażu United Surveys Platformie depczą bowiem po piętach dwa inne ugrupowania: Lewica może liczyć na 9,6 proc., a Konfederacja na 8,6 proc. głosów. Stawkę zamyka PSL z poparciem 4,3 proc.

 

 

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna, niezalezna.pl, RMF FM, Polsat News

#sondaże #partie #Sejm

Grzegorz Wierzchołowski
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo