Cały świat patrzy na nowego papieża. Czy znamy jego nauczanie?

  

Wierni z całego świata dziękują za wybór nowego papieża. Na głównym placu Watykanu zbierają się pielgrzymi. Tymczasem katoliccy publicyści zwracają uwagę, że media zupełnie pomijają kwestie nauczania papieża Franciszka, który jeszcze jako kardynał Bergoglio jednoznacznie wypowiadał się o konieczności obrony życia.

Na łamach portalu Fronda.pl Tomasz Terlikowski podkreśla, że relacjonując historyczne wydarzenia z Watykanu warto także zwrócić uwagę na nauczanie kardynała Bergoglio. Jeszcze w 2005 roku, podczas mszy sprawowanej na pamiątkę św. Rajmuda Nonnatusa, patrona ciężarnych kobiet kard. Jorge Mario Bergoglio zdecydowanie zaapelował odwagę w walce o życie ludzkie.

- Być może z tego powodu będą was chcieli postawić przed sądem. Być może, z tego powodu, z troski o życie, będą was chcieli zabić. (...) Musimy pamiętać o chrześcijańskich męczennikach. Zabijano ich z powodu Ewangelii życia, której Jezus nauczał. Ale Jezus da nam na tej drodze siłę – podkreślał obecny papież. (...) Idźcie, ale nie bądźcie głupi. Pamiętajcie chrześcijanie nie mogą sobie pozwolić na luksus bycia głupimi. (...) być mądrzy, bystrzy, przyciągający uwagę. (...) Możecie zostać postawieni przed sądami lub zabici. Ale musicie iść naprzód – przypomina słowa kard. Bergoglio Tomasz Terlikowski.

Nasi reporterzy obecni w Watykanie relacjonują, że na placu św. Piotra zbierają się pielgrzymi, którzy pragną wyrazić wdzięczność za wybór papieża Franciszka. Dzisiaj Kilkadziesiąt młodych osób m. in. z ESM (Emmanuel School of Mission) przyniosło wielki krzyż pod Bazylikę Świętego Piotra. Spotkanie rozpoczęła modlitwa na różańcu w wielu językach – m.in. po francusku, włosku i hiszpańsku. Wydarzeniu towarzyszył ksiądz. Po modlitwie młodzi unieśli drewniany krzyż i przeszli przez cały plac Świętego Piotra do kościoła Santo Spirito in Sassia w Rzymie. Po drodze śpiewali religijne pieśni.

- Jesteśmy tutaj by dziękować Bogu za nowego papieża Franciszka – powiedziała portalowi niezalezna.pl Maria z Rzymu.

(fot. Piotr Ferenc-Chudy)

(fot. Piotr Ferenc-Chudy)

(fot. Piotr Ferenc-Chudy)

(fot. Piotr Ferenc-Chudy)
 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,Frodna.pl


Wczytuję komentarze...

Broniarz: zawieszamy strajk. Nauczyciele: to zdrada! I pytają o stracone pieniądze. WIDEO

/ PrtSc/ Twitter

  

Choć szef ZNP oświadczył dziś, że nauczyciele zawieszają swój protest, okazało się, że decyzja nie została przedyskutowana... z uczestnikami strajku. "Jestem zawiedziona, a jako grono pedagogiczne czujemy się zdradzeni do tego stopnia, że jestem gotowa rzucić legitymację ZNP. Nauczyciele stracili 3-tygodniowy dochód i pan Broniarz, jednym zdaniem, przekreśla cały nasz trud" - mówi zdesperowana nauczycielka.

Od soboty 27 kwietnia Związek Nauczycielstwa Polskiego zawiesza ogólnopolski strajk, ale go nie kończy - poinformował dzisiaj przewodniczący ZNP Sławomir Broniarz.

Panie premierze Mateuszu Morawiecki, dajemy panu czas do września, czekamy na konkretne rozwiązania

- zwrócił się Broniarz do szefa rządu. [polecam:https://niezalezna.pl/269067-bdquobroniarz-do-dymisjirdquo-nauczyciele-sie-wsciekli-nikt-nie-rozmawial-z-nimi-o-zawieszeniu-strajku]

Co ciekawe, okazuje się, że nauczyciele sami również dowiedzieli się o przerwaniu strajku z briefingu prasowego Broniarza. 

Jesteśmy w szoku, ale skoro strajkowaliśmy pod sztandarem ZNP, musimy dostosować się do decyzji władz związku

- powiedzieli poznańscy nauczyciele, zrzeszeni w Międzyszkolnym Komitecie Strajkowym. [polecam:https://niezalezna.pl/269065-to-o-broniarzu-malowal-na-twarzy-barwy-wojenne-po-czym-de-facto-podkulil-ogon]

A głosy niezadowolenia nie milkną. W sieci pojawił się film z konferencji prasowej, na której członek ZNP z Poznania, nauczycielka, deklaruje gotowość do... rzucenia legitymacją związku.

Jestem zawiedziona, czujemy się zdradzeni, do tego stopnia, że jestem gotowa rzucić legitymację ZNP. Nauczyciele stracili 3-tygodniowy dochód, i pan Broniarz, jednym zdaniem, przekreśla cały nasz trud. Nie zgadzamy się, strajkujemy dalej!

- mówi.

Zobaczcie sami:

Prezydium Zarządu Krajowego Wolnego Związku Zawodowego "Solidarność-Oświata" podjęło w czwartek wieczorem decyzję o zawieszeniu strajku nauczycieli w sobotę 27 kwietnia.

Wolny Związek Zawodowy "Solidarność - Oświata" jest organizacją członkowską Forum Związków Zawodowych. Prezydium zarządu związku podjęło taką decyzję podczas wieczornego posiedzenia w Bydgoszczy.

"Nie chcemy rozbijać jedności związków. Prowadzenie strajku ogólnopolskiego jako jeden jedyny związek - nie ma sensu. Trzeba przemyśleć strategię działania. Strajk nie jest zakończony, a zawieszony"

- powiedział przewodniczący WZZ Sławomir Wittkowicz.


Od 8 kwietnia trwa ogólnopolski strajk nauczycieli zorganizowany przez Związek Nauczycielstwa Polskiego i Forum Związków Zawodowych. Przystąpiła do niego też część nauczycieli z oświatowej Solidarności. W środę przed posiedzeniem Rady Ministrów premier Morawiecki zapowiedział nowelizację ustawy Prawo oświatowe. Przewiduje ona, że w szkołach, w których rady pedagogiczne nie podejmą decyzji o dopuszczeniu uczniów do matury, prawo takie będzie przysługiwać dyrektorowi szkoły, a w szczególnych przypadkach – organowi prowadzącemu, który wyznaczy nauczyciela do klasyfikacji uczniów. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl