Gratka dla miłośników Kaczmarskiego!

VIII Tyski Festiwal Słowa Logos Fest odbędzie w dniach od 21 do 23 maja w formule hybrydowej - zarówno przed publicznością internetową, jak i przed tą na widowni – poinformowali w środę organizatorzy.

You Tube

W tym roku festiwal – programowany co roku wokół dorobku innego autora – będzie poświęcony twórczości "poety wolności", piosenkarza i kompozytora Jacka Kaczmarskiego (1957-2004). Jego utwory zabrzmią na scenie Teatru Małego w Tychach, począwszy od inspirowanego sztuką malarską programem "Muzeum Kaczmarskiego", zrealizowanym według koncepcji Jakuba Kabusa.

Tegoroczną festiwalową premierą będzie wyreżyserowany przez Joannę Piwowar-Antosiewicz koncert: "Kaczmarski. Wszystko, co mi się zdarzy" w wykonaniu m.in. Iwony Loranc, Joanny Halszki Sokołowskiej, Marty Piwowar-Wierzbickiej, Mariusza Lubomskiego, Jerzego Jana Połońskiego, Krzysztofa Kulbickiego, Olka Różanka i Mariusza "Ozia" Orzechowskiego.

W ich interpretacji usłyszymy mniej znane utwory tegorocznego patrona festiwalu, których wspólną osią jest człowieczeństwo, któremu czasami ciężko sprostać.

Nurt koncertowy zwieńczy recital wielkiego admiratora twórczości Jacka Kaczmarskiego – Jacka Bończyka, zatytułowany "Kaczmarski subiektywnie". Program festiwalu dopełnią publikowane w sieci rozmowy redaktor Teresy Drozdy z artystami i dziennikarzami, którzy w swej pracy twórczej szczególnie blisko doświadczyli siły słowa, które wyszło spod pióra Jacka Kaczmarskiego.

"Wierzę, że przygotowane spotkania i koncerty pozwolą festiwalowej publiczności przypomnieć, a niekiedy także odkryć na nowo twórczość literacką autora Wojny postu z karnawałem"

– powiedział w środę pomysłodawca i dyrektor artystyczny festiwalu Paweł Drzewiecki.

Podczas poprzednich edycji tyskiego festiwalu przypominano m.in. twórczość: Agnieszki Osieckiej, Marka Grechuty, Jeremiego Przybory, Wojciecha Młynarskiego i Jonasza Kofty.

 

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

#sztuka #Festiwal

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo