CBA ostrzega przed oszustami. Uważaj, gdy odbierzesz taki telefon

Centralne Biuro Antykorupcyjne przypomniało, że NIGDY nie prosi o przekazanie pieniędzy i nie dzwoni w tej sprawie. Niedawno do 74-letniej mieszkanki Budzynia zadzwonił mężczyzna podający się za funkcjonariusza tej formacji.

CBA ostrzega przed oszustami
Zbigniew Kaczmarek/Gazeta Polska

- W związku z pojawiającymi się przypadkami oszustw "na funkcjonariusza CBA" ostrzegamy i przypominamy: CBA nigdy nie prosi o przekazanie pieniędzy i nigdy nie dzwoni z takim żądaniem

 - podkreślił wydział komunikacji społecznej CBA.

"CBA nigdy nie informuje telefonicznie o prowadzonych działaniach. Zachowaj ostrożność w kontaktach z osobami nieznajomymi. Nie informuj w jakiej wysokości i w jakich bankach gromadzisz oszczędności" - przestrzega Biuro Antykorupcyjne.

- Nigdy na czyjeś zlecenie nie pobieraj gotówki i nie przekazuj jej nieznajomym, nie podpisuj dokumentów, nie zakładaj kont w banku, nie zaciągaj kredytów i nie ujawniaj swoich danych osobowych, numerów PIN, haseł

 - zaznaczył wydział.

Biuro przypomniało, że po takiej rozmowie natychmiast zadzwonić do kogoś bliskiego i opowiedzieć o zdarzeniu, a w razie jakichkolwiek wątpliwości zadzwonić pod numer alarmowy 112 i uzyskać pomoc.

W miniony poniedziałek na telefon stacjonarny 74-letniej mieszkanki Budzynia zadzwonił mężczyzna podający się za funkcjonariusza CBA. Aby uwiarygodnić swoją osobę, podał imię i nazwisko oraz wymyślony numer legitymacji. Rozmówczynię poinformował o rzekomym podrobieniu przez oszustów jej dowodu osobistego i usiłowaniu zaciągnięcia na nią kredytu. Zapytał także o wysokość zgromadzonych na koncie pieniędzy.

Kobieta w tym przypadku nie straciła czujności. Powiedziała mężczyźnie, że jest RODO i żadnych danych nie będzie mu przekazywała i rozłączyła się. Potem o zdarzeniu poinformowała policję w Chodzieży.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#oszustwo #kryminalne #służby specjalne

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo