Koń-uciekinier na DK 52. Zwierzę wzbudziło ogromną sensację

Policjanci z Komisariatu Policji w Kętach, a także mieszkanka powiatu bielskiego, poszukiwali konia, który uciekł z jednej z zagród na terenie powiatu bielskiego. Okazało się, że rumak na wiosenny spacer wybrał popularną krajówkę DK52, wzbudzając wielkie zainteresowanie kierowców jadących tą trasą.

policja.gov.pl

Wczoraj  tuż po godzinie 16, oficer dyżurny kęckiego komisariatu Policji otrzymał nietypowe zgłoszenie. Kilku kierowców jadących drogą krajową numer 52, biegnącą z województwa śląskiego w stronę Kęt, poinformowało, że jezdnią idzie koń. We wskazane miejsce natychmiast ruszyli policjanci ogniwa patrolowo – interwencyjnego. Poszukiwanego rumaka mundurowi odnaleźli na alei Wojska Polskiego. Znajdował się on już na poboczu  i pod opieką właścicielki.

W rozmowie z kobietą mundurowi ustalili, że kilkanaście minut wcześniej koń uciekł z zagrody, ponieważ ktoś uszkodził ogrodzenie. Właścicielka konia została pouczona o obowiązku zachowania nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia. Za zlekceważenie tego obowiązku grozi kara grzywny lub kara nagany.

 

Źródło: policja.pl , niezalezna.pl

#Polska lokalna #małopolskie

as
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo