Ukradła paliwo i potrąciła pracownika stacji paliw

Policjanci zatrzymali 37-letnią mieszkankę Chwaszczyna, która jest podejrzana o kradzież rozbójniczą. Kobieta po zatankowaniu samochodu odjechała, nie płacąc za benzynę, a podczas ucieczki potrąciła pracownika stacji. 37- latka usłyszała zarzut kradzieży rozbójniczej. Za tego typu przestępstwo grozi kara 10 lat więzienia.

Public Domain Pictures

Na początku tygodnia policjanci odebrali zgłoszenie, o tym, że na jednej ze stacji benzynowych na Osowej doszło do kradzieży rozbójniczej. Tuż po godzinie 15 kobieta przyjechała na stację volkswagenem, zatankowała benzynę na kwotę 50 zł, nie zapłaciła za paliwo i odjechała. Pracownik obsługi zareagował na kradzież i chciał nie dopuścić do jej ucieczki,  mimo to kobieta potrąciła go i odjechała.  Policjanci bardzo szybko zabezpieczyli i przeanalizowali zapisy z kamer monitoringu, które zarejestrowały to przestępstwo. Funkcjonariusze zaczęli szukać właścicielki samochodu. Trop doprowadził ich do Chwaszczyna.

Jeszcze tego samego dnia 37-letnia mieszkanka Chwaszczyna wiedząc o tym, że szukają jej policjanci stawiła się do komisariatu na Osowej. Kobieta została zatrzymana i spędziła noc w policyjnym areszcie. Podczas pracy nad tą sprawą policjanci ustalili świadków zdarzenia, przesłuchali m.in. pokrzywdzonego pracownika stacji benzynowej oraz wykonali oględziny samochodu sprawcy. Funkcjonariusze sprawdzają także, czy kobieta ma związek z innymi kradzieżami paliwa na terenie Gdańska.

Na podstawie zgromadzonych dowodów prokurator przedstawił kobiecie zarzut kradzieży rozbójniczej i zawnioskował o tymczasowy areszt. Sąd nie przychylił się do wniosku, jednak kobiecie nadal grozi kara nawet 10 lat więzienia.

Za kradzież rozbójniczą grozi kara 10 lat więzienia.

 

Źródło: policja.pl , niezalezna.pl

#Polska lokalna #pomorskie

as
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo