Poseł Smoliński na Albicli do polityków PO: Polacy Was za to rozliczą

Polacy czekają na należne im 770 mld, a Grodzki działa zgodnie z rozkazami Budki - tak o najnowszych decyzjach marszałka Senatu pisze na portalu Albicla poseł PiS Kazimierz Smoliński. Dodaje: "Polacy Was za to rozliczą".

Tomasz Grodzki
Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska; albicla.com

W miniony wtorek Sejm uchwalił ustawę wyrażającą zgodę na ratyfikację decyzji o zwiększeniu zasobów własnych UE, teraz musi się nią zająć Senat. Ratyfikacja tej decyzji przez wszystkie państwa członkowskie jest niezbędna do uruchomienia Funduszu Odbudowy po pandemii COVID-19. Sposób wydatkowania środków z Funduszu Odbudowy opisuje Krajowy Planu Odbudowy, który rząd skierował już do KE.

Jak poinformował dziś marszałek Tomasz Grodzki, Senat ma zająć się ustawą 27 maja. Większość senacka zapowiadała złożenie poprawek do ustawy. Tymczasem zdaniem przedstawicieli PiS oraz rządu składanie poprawek do ratyfikacji jest niezgodne z prawem.

- Grodzki zapowiada, że ustawą ratyfikacyjną Senat zajmie się dopiero 27 maja. Tak więc Polacy czekają na należne im 770 mld a Grodzki działa zgodnie z rozkazami Budki, któremu nie udało się zabrać tych pieniędzy to chce je jak najbardziej opóźnić. Polacy was za to rozliczą

- napisał na portalu Albicla poseł Kazimierz Smoliński.

 

 

Źródło: niezalezna.pl

#Senat #parlament #polityka

mk
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo