5G przyspiesza

https://filarybiznesu.pl/5g-przyspiesza/a10057

geralt
pixabay.com CC creative commons

Procedura rozdysponowania pasma C, w którym postanie ogólnopolska sieć komórkowa piątej generacji (5G), powinna się rozpocząć w najbliższych tygodniach - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Start aukcji - jak czytamy - wstrzymywało zamieszanie wokół projektu nowelizacji ustawy o krajowej sieci cyberbezpieczeństwa (KSC).

Teraz sprawa przyspiesza, bo chodzi o pieniądze, a konkretnie 58 mld euro do rozdysponowania w ramach Krajowego Planu Odbudowy. Wszystko wskazuje więc na to, że spór o KSC ma się ku końcowi

zaznacza dziennik.

Z nieoficjalnych informacji gazety wynika, że w grę wchodzą dwa scenariusze. Pierwszy przewiduje, że obie sprawy - KSC i aukcja - wkrótce ruszą z miejsca. "W przypadku projektu nowelizacji będzie to oznaczało zakończenie sporu o kontrolę nad operatorem strategicznym" - czytamy w gazecie.

W drugim scenariuszu - jak podaje - procedura przydziału częstotliwości na 5G zacznie się w najbliższych tygodniach, mimo braku ostatecznej wersji KSC. "To wyjście awaryjne, możliwe dzięki temu, że międzyresortowe kontrowersje wokół ustawy - i kolejne zmiany jej zapisów - nie dotyczą regulacji potrzebnych UKE do dokumentacji aukcyjnej" - pisze "DGP".Artykuł pochodzi ze strony filarybiznesu.pl

 

Źródło: filarybiznesu.pl

#Filary Biznesu

redakcja FilaryBiznesu.pl
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo