Robert Kubica po triumfie w Barcelonie wraca za kierownicę. Druga runda European Le Mans Series

W niedzielę na austriackim Red Bull Ringu zostanie rozegrana druga w sezonie runda wyścigów European Le Mans Series. W belgijskim zespole WRT pojadą Robert Kubica, Szwajcar Louis Deletraz i Chińczyk Yifei Ye, którzy triumfowali w połowie kwietnia w Barcelonie w pierwszej rundzie cyklu.

fot. twitter.com/TeamORLEN

W stolicy Katalonii team WRT o 22,125 s wyprzedził drugi na mecie zespół Panis Racing. Zwycięstwo w Barcelonie, to największy sukces Roberta Kubicy od czasów triumfu w Grand Prix Kanady Formuły 1.

European Le Mans Series to wyścigi długodystansowe, w których kierowcy mają do dyspozycji prototypy klasy LMP oraz samochody sportowe klasy GT. Sezon 2021 w ELMS składa się z sześciu rund. Każda trwa cztery godziny.

Zespół WRT był najszybszy w Barcelonie

Liderem ekipy WRT jest 24-letni Deletraz. W Barcelonie to on wywalczył dla zespołu pole position, on także jako pierwszy jechał w wyścigu. Później za kierownicą zmienił go Ye, Kubica pokazał się jako ostatni. Polak był w najtrudniejszej sytuacji, musiał bowiem wyprzedzać wolniejszych kierowców. Początkowo, z racji "korków" na torze, stracił kilka sekund, ale później je odrobił i ostatecznie doprowadził swoją ekipę do zwycięstwa.

W Austrii o pole position będzie walczył ponownie Deletraz. Zadaniem Kubicy, który pojedzie jako ostatni, ponownie będzie utrzymanie przewagi wywalczonej przez partnerów z zespołu.

Na Red Bull Ringu obok Kubicy wystąpi jeszcze jeden kierowca z Polski. Będzie nim Mateusz Kaprzyk w ekipie Inter Europol Competition. To polski zespół startujący w różnych seriach wyścigowych już od kilku lat. W serii Le Mans w 2017 roku uplasował się na piątej pozycji. Przez kolejne trzy lata zajmował drugie miejsce w klasie. Największym dotychczasowym sukcesem jest dwukrotne w latach 2018-19 zwycięstwo w klasie LMP3 w azjatyckiej serii Le Mans.

Start do wyścigu przewidziano w niedzielę 16 maja na godz. 11.00.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Robert Kubica #sporty motoryzacyjne #European Le Mans Series #WRT

jm
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo