Papież Franciszek wspomina zamach na Jana Pawła II

- Serdecznie pozdrawiam Polaków. Jutro przypada wspomnienie liturgiczne Matki Bożej Fatimskiej, a także 40. rocznica zamachu na życie św. Jana Pawła II. On sam podkreślał z głębokim przekonaniem, że swoje ocalenie zawdzięczał Fatimskiej Pani. To wydarzenie uświadamia nam, że nasze życie i dzieje świata są zawsze w ręku Boga - powiedział papież Franciszek do Polaków.

Benhur Arcayan [Wikimedia Commons]

Pozdrawiając wiernych na zakończenie audiencji Franciszek zapewnił, że w miesiącu maju, poświęconego szczególnie Matce Bożej wzywa jej opieki nad każdym z osobna i nad rodzinami.

- Zawierzmy Niepokalanemu Sercu Maryi Kościół, samych siebie i cały świat. Prośmy w modlitwie o pokój, o ustanie pandemii, o ducha pokuty i nasze nawrócenie. Z serca wam błogosławię.“ 

- zaznaczył.

W czwartek przypada 40. rocznica zamachu na Jana Pawła II. 13 maja 1981 roku strzały na Placu Świętego Piotra oddał do papieża Turek Mehmet Ali Agca. To, kto stał za zamachem, pozostaje jedną z największych zagadek historii XX wieku. Są domysły i niepotwierdzone hipotezy.

 

 Źródło: Vatican News, Niezalezna.pl

#świat #religie

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo