Od buty do totalnej kompromitacji

W ostatnich tygodniach otrzymaliśmy lekcję, czym są polityczny pragmatyzm i działanie w poczuciu odpowiedzialności za Polskę, ale też polityczna buta i pogarda dla swoich oponentów. Zapowiedzią dzisiejszego konfliktu pomiędzy partiami opozycyjnymi było ogłoszenie projektu, nieco już zapomnianego, Koalicji 276, która miała odsunąć PiS od władzy.

Borys Budka wymienił wtedy partie wchodzące w jej skład bez pytania ich o zgodę. To pokazuje, jak bardzo pewna siebie i butna była Platforma oraz jak bardzo nie miała podstaw, by taką być. Tak samo dzisiaj, lider PO myślał, że wspólnie z innymi uda mu się zablokować środki dla Polski z europejskiego Funduszu Odbudowy. Nie chciał, by polski rząd mógł realizować kolejne programy, które pomogą wzmocnić polską gospodarkę po pandemii.

Interes polityczny jego partii, chęć totalnego blokowania działań rządu, nawet za cenę miliardów złotych i wbrew interesom Polski, doprowadził do głosowania PO ramię w ramię z Konfederacją. Naturalna w demokracji walka o władzę, którą zdobywa się w uczciwych wyborach, nie może odbywać się kosztem milionów zwykłych Polaków. Dopóki nie zrozumie tego także PO, nie będzie gotowa, by stanąć do uczciwej rywalizacji o ster Polski.

 

Źródło:

Michał Moskal
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo