Barometr szczęścia stanie w stolicy

Od czwartku, 13 maja na placu Konesera na Pradze-Północ, pojawi się instalacja artystyczna "Barometr Szczęścia". Ma pokaże jakie nastroje panują wśród mieszkańców w 2021 roku.

pixabay.com/Skitterphoto

Autorem "Barometru Szczęścia" jest Marek Sułek, artysta specjalizujący się w sztuce przestrzeni miejskiej. Instalacja ma pokazać jakie obecnie nastroje panują w społeczeństwie. Projekt współtworzyć będą sami mieszkańcy.

Na placu Konesera stanie sześć kolumn, w trzech kolorach. Każdy kolor będzie symbolizował odpowiedni nastrój. Słupy będą tłem dla powstających kompozycji. Kolumny białe to "szczęście" – dla osób zadowolonych, szare "spoko" – dla osób średnio zadowolonych a czarne "black" - dla osób niezadowolonych. W pojemnikach znajdą się kolorowe piłeczki: czerwone, pomarańczowe, żółte, zielone, turkusowe, niebieskie, fioletowe i różowe. Każdy przechodzień będzie mógł wybrać kulkę w swoim ulubionym kolorze i przykleić na wybranej kolumnie, odzwierciedlającej jego obecny nastój. W ten sposób sami mieszkańcy stworzą kolorową kompozycję artystyczną.

"Za nami trudne miesiące lockdownu, kiedy możliwości spędzania czasu wolnego były bardzo ograniczone. Teraz jednak obostrzenia związane z pandemią COVID-19 są coraz mniejsze, a kolejne, ciepłe dni sprawiają, że być może mamy więcej energii i z większym optymizmem spoglądamy w przyszłość. Sprawdźmy wspólnie, jakie emocje obecnie przeważają w naszym społeczeństwie"

– powiedział Marek Sułek, twórca Barometru Szczęśliwości.

Projekt wystartuje w czwartek, 13 maja i potrwa do niedzieli. Chętni, którzy chcą zostać współtwórcami, mogą odwiedzić plac w dniach 13-14 maja w godzinach 14 – 19, a w dniach 15 – 16 maja w godzinach 12 – 19.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl,

#barometr szczęścia #Warszawa #kultura #instalacja artystyczna

bm
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo