Festiwal filmowy w Karlowych Warach odbędzie się w sierpniu. Program poznamy już wkrótce

Organizatorzy Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Karlowych Warach potwierdzili, że 55. edycja imprezy odbędzie się od 20 do 28 sierpnia. Uczestnicy konkursu głównego i pokazów pozakonkursowych zostaną przedstawieni 29 czerwca.

Dyrektor artystyczny festiwalu Karel Och powiedział na konferencji prasowej, że trwa wybór filmów, które miały premiery na początku ubiegłego roku, ale z uwagi na pandemię nie mogły w pełni dotrzeć do publiczności.

Jednocześnie hejtman (odpowiednik polskiego marszałka województwa) Petr Kulhanek zadeklarował w imieniu władz regionu, że festiwal otrzyma wsparcie finansowe w identycznej wysokości jak w poprzednich latach.

Wsparcie dla festiwalu zapowiedział również minister kultury Czech Lubomir Zaoralek. Jego zdaniem międzynarodowa impreza spełnia podobną rolę jak występy Orkiestry Filharmonii Praskiej lub festiwal „Praska Wiosna”.

Przy korzystnym rozwoju sytuacji epidemicznej imprezy plenerowe mogłyby być organizowane dla 7 tys. osób. W zamkniętych pomieszczeniach do 3 tys. Każdy uczestnik będzie musiał być albo zaszczepiony, albo mieć negatywny wynik testu lub nie więcej niż przed 90 dniami przebyć Covid-19.

 

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl,

#Karlowe Wary #festiwal

bm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo