Większe pieniądze dla nauczycieli?

Przed momentem wysłaliśmy organizacjom związkowym i samorządowym propozycje kierunkowe, dotyczące uatrakcyjnienia zawodu nauczyciela poprzez zwiększenie wynagrodzenia i etosu pracy nauczyciela - poinformował we wtorek minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

pxhere

Minister Czarnek powiedział w czasie wtorkowej konferencji prasowej, że jest obecnie znakomity czas, żeby poświęcić się tematom, które z uwagi na pandemię COVID-19 zostały zepchnięte na dalszy plan, a są szczególnie ważne.

Przypomniał, że gdy obejmował stanowisko jego celem będzie zwiększenia atrakcyjności zawodu i etosu pracy nauczyciela.

- To są te rzeczy, na których nam szczególnie zależy

 - zaznaczył.

Czarnek powiedział, że 29 kwietnia odbyło się bardzo dobre merytorycznie spotkanie zespołu ds. statusu zawodowego nauczycieli i pracowników oświaty. Jak dodał, wówczas zapowiedziano kolejne spotkanie - stacjonarne 18 maja w resorcie nauki.

- Zapowiedzieliśmy wówczas, że tydzień przed tym spotkaniem (...) prześlemy na adresy mejlowe zarówno związków zawodowych, jak i organizacji samorządowców nasze propozycje kierunkowe rozmów. Powtarzam ze szczególnym naciskiem - kierunkowe propozycje rozmów

- dodał. Zaznaczył, że to nie są "żadne decyzje", a dyskusja na ich temat ma się odbyć 18 maja. Minister poinformował podczas konferencji, że zostały one "przed momentem" wysłane na adresy e-mail organizacji związkowych i samorządowych.

Czarnek dodał, że 18 maja ma rozpocząć się bardzo ważna dyskusja na temat uatrakcyjnienia zawodu nauczyciela poprzez zwiększenie wynagrodzenia i zwiększenia etosu pracy nauczyciela. "Temu służą nasze propozycje" - podkreślił.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Polska #edukacja

as
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo