Prezydent Duda na poligonie w Smardan: Rozmawialiśmy o działaniach modernizacyjnych

Cieszę się, że te ćwiczenia się odbywają, bo tak jak w naszym kraju stacjonujący u nas żołnierze z Rumunii ćwiczą z naszymi żołnierzami na naszych poligonach w Polsce, tak tutaj polscy żołnierze stacjonujący w tej części sojuszu Północnoatlantyckiego doskonalą się we wspólnej obronie – mówił dziś Andrzej Duda.

Andrzej Duda
twitter.com/prezydentpl

Wizyta prezydentów Polski i Rumunii na poligonie z Smardan rozpoczęła się około godziny 11 polskiego czasu. Prezydent Duda ma się również spotkać z polskimi żołnierzami biorącymi udział w ćwiczeniach.

Jak podał BBN na Twitterze, to będzie siódme spotkanie Andrzeja Dudy z Polskimi Kontyngentami Wojskowymi (Kuwejt, Afganistan, Łotwa, Rumunia, Bośnia, Sycylia, Rumunia).

Dzisiaj spotkaliśmy się z panem prezydentem Klausem Iohannisem na poligonie, by w praktyce zobaczyć ćwiczenia naszych żołnierzy, naszych, bo jak państwo widzieli tutaj brali udział zarówno żołnierze rumuńscy jak i polscy, którzy w ramach misji sojuszniczej stacjonują tutaj w Rumunii, ćwiczą razem z sojusznikami. Cieszę się, że te ćwiczenia się odbywają, bo tak jak w naszym kraju stacjonujący u nas żołnierze z Rumunii ćwiczą z naszymi żołnierzami na naszych poligonach w Polsce, tak tutaj polscy żołnierze stacjonujący w tej części sojuszu Północnoatlantyckiego doskonalą się we wspólnej obronie

– mówił dziś Andrzej Duda.

Prezydent zaznaczył, że można nie tylko spotkać się z żołnierzami, ale i zobaczyć uzbrojenie, które było wykorzystane w celach pokazowych i ćwiczebnych.

Rozmawialiśmy o zmianach i działaniach modernizacyjnych, które prowadzimy w ramach przezbrajania naszego wojska. Realizujemy tę misję cały czas. Jak widać, mamy coraz więcej nowego sprzętu i jesteśmy coraz bardziej kompatybilni z innymi wojskami, w szczególności z wojskami armii USA. Cieszy to ogromnie. Wczoraj polskie wojska powietrzno-desantowe ćwiczyły razem z amerykańskimi wojskami tutaj w Rumunii w ramach wielkich ćwiczeń sojuszniczych. Bardzo się cieszę, że trenujemy tą interoperacyjność, że spotykamy się w ramach działań sojuszniczych, że nasi żołnierze doskonalą swoje umiejętności, przerzucamy nasze wojska ćwicząc różne rozwiązania logistyczne i strategiczne

– dodał Andrzej Duda.

 

 

Źródło: niezalezna.pl

#Rumunia #świat #Polska

Michał Gradus
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo