Napięta atmosfera w PO. Zbiera się prezydium partii

Na wtorkowym posiedzeniu prezydium PO Rafał Trzaskowski zmierzy się z pytaniami m.in. dwóch wiceszefów partii. Według nieoficjalnych informacji, chcą oni deklaracji prezydenta Warszawy, czy zamierza pozostać wierny PO, czy buduje własny ruch bez szyldu partii.

Fot. Tomasz Hamrat/ Gazeta Polska

Według nieoficjalnych informacji Wirtualnej Polski, takiej deklaracji chcą m.in. dwaj wiceprzewodniczący PO Tomasz Siemoniak i Bartosz Arłukowicz oraz sekretarz generalny Marcin Kierwiński. Ma to wynikać z niepokoju o to, że Trzaskowski dystansuje się do własnej partii.

Portal wskazuje na inicjatywę Trzaskowskiego „Campus Polska Przyszłości”. Prezydent Warszawy w rozmowie z WP podkreślił, że nie jest to przedsięwzięcie polityczne. 

Ma nas otwierać na środowiska pozapolityczne.
- dodał Trzaskowski.

Tymczasem według wp.pl, szczegóły projektu zaskoczyły wielu członków Platformy Obywatelskiej, a część posłów partii dowiedziała się o nowej inicjatywie ze spotów w internecie i telewizji.

Dostaliśmy link do nagrania z informacją, że możemy je promować w mediach społecznościowych. Nie wszyscy się na to zgodzili. Temat nie został szeroko podjęty.
- mówi nieoficjalnie jeden z ważnych posłów PO. 

Nawet jeśli pomysł jest ciekawy, to chyba nikt już nie rozumie, w jaki sposób pomysł Ruchu Wspólna Polska ma pomóc w odbudowywaniu Platformy.
- dodaje inny polityk.

Rozmowy z politykami Platformy prowadzą do wniosku, że duża część partii nie rozumie koncepcji łączenia funkcji wiceszefa PO z jednoczesnym tworzeniem niezależnego, niepartyjnego ruchu, a źródłem narastającego konfliktu w Platformie Obywatelskiej jest też brak komunikacji i niejasna strategia.

„Nie tylko szeregowi posłowie nie rozumieją, w którą stronę zmierza ich partia. Nawet członkowie władz, którzy są gotowi wspierać Rafała Trzaskowskiego, nie wiedzą, jak połączyć odbudowywanie pozycji Platformy z coraz wyraźniejszą niezależnością prezydenta Warszawy. To z kolei skazuje ich na domysły i tworzenie własnych koncepcji na temat tego, jak Rafał Trzaskowski widzi swoją polityczną przyszłość”.
- czytamy na łamach Wirtualnej Polski.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Borys Budka #Rafał Trzaskowski #Platforma Obywatelska #parlament

Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo