Będzie odpowiadał za dialog z Rosją

Minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotr Gliński powołał dr. Ernesta Wyciszkiewicza na dyrektora Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia. Pięcioletnia kadencja rozpocznie się w środę 12 maja - podał resort kultury.

gov.pl

Dr Ernest Wyciszkiewicz jest politologiem, absolwentem stosunków międzynarodowych Uniwersytetu Łódzkiego i programu Dual Diploma Université Marc Bloch (Strasbourg) i UŁ w zakresie współczesnej translatoryki. W latach 2003-08 był sekretarzem redakcji rosyjskojęzycznego kwartalnika "Jewropa". Jest autorem wielu opracowań analitycznych, ekspertyz i artykułów z zakresu polityki energetycznej Federacji Rosyjskiej i Unii Europejskiej, relacji Unia Europejska-Rosja, polityki zagranicznej Federacji Rosyjskiej i międzynarodowych negocjacji klimatycznych. Jest redaktorem naczelnym periodyków "Nowaja Polsza" i "Nowa Polszcza".

Od 2016 roku pełni funkcję dyrektora Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia. W latach 2011-16 był zastępcą dyrektora Centrum, zaś wcześniej koordynatorem programu do spraw bezpieczeństwa energetycznego, zmian klimatu i prawa międzynarodowego w Polskim Instytucie Spraw Międzynarodowych.

Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia jest państwową osobą prawną, powołaną z mocy ustawy, nadzorowaną przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Celem działalności Centrum jest inicjowanie i wspieranie działań podejmowanych w Rzeczypospolitej Polskiej i Federacji Rosyjskiej na rzecz dialogu i porozumienia w stosunkach polsko-rosyjskich.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Dominika Pazdyka
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo