Startuje w Rzeszowie, woli flagę UE niż Polski? "A co w tym złego?" - pyta Konrad Fijołek

"A co w tym złego?" - tak na pytanie o to, czy naprawdę woli flagę Unii Europejskiej od flagi Polski odpowiedział Konrad Fijołek - kandydat na prezydenta Rzeszowa, popierany m.in. przez PO, Lewicę, PSL i ruch Polska 2050. Do sieci trafiło nagranie z wczorajszych uroczystości Dnia Europy.

Konrad Fijołek został zaczepiony przez uczestniczkę Dnia Europy
fot. Pixabay.com/TikTok (screen z filmu)

9 maja w Rzeszowie odbył się Dzień Europy. Podczas imprezy pojawił się kandydat większości ugrupowań opozycyjnych na prezydenta tego miasta Konrad Fijołek. Kroił tort w barwach flagi Unii Europejskiej, wraz z  zebranymi śpiewał też "Odę do radości'.

- Dzięki Unii Europejskiej mamy tu nie tylko środki finansowe, ale przede wszystkim ten przekaz, że jesteśmy jedną europejską rodziną. I nawet Rzeszów, leżący niemalże na brzegu tejże Unii Europejskiej ma pełne prawo do tego, aby Dzień Europy świętować

- mówił Fijołek w przemówieniu, w którym Unię Europejską odmienił przez wszystkie przypadki. 

W sieci pojawiło się nagranie, na którym widać dyskusję, jaką Fijołek przeprowadził z jedną z uczestniczek pikniku. - Pan właśnie powiedział, że woli flagę Unii niż Polski? - pyta go kobieta.

- Jest zbiorowa. Zbiorowość, fantastyczna zbiorowość, mnóstwo pozytywnej energii

- odpowiada Fijołek. 

Kobieta nie odpuszcza: "Woli Pan flagę Unii niż polską?" - pyta ponownie.

- A co w tym złego? - stwierdza Fijołek.

Nagranie pojawiło się w poniedziałek na TikToku i szybko zyskuje popularność. Obejrzało je już tysiące ludzi. Ciekawe, jak wpłynie to na wyborczą rywalizację w stolicy Podkarpacia...

 

 


Źródło: niezalezna.pl

#samorząd #polityka #wybory prezydenckie #Rzeszów

Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo