Odnalazł się były ordynator szpitala w Omsku

Odnalazł się poszukiwany przez trzy dni Aleksandr Murachowski, były ordynator szpitala w Omsku, gdzie latem 2020 roku leczony był rosyjski opozycjonista Aleksiej Nawalny. Lekarz zaginął podczas polowania. Odnaleziono tylko quad, na którym się przemieszczał. Mężczyzna dotarł sam do odległej wsi.

pixabay.com/jossuetrejo_oficial

Informację, o odnalezieniu lekarza potwierdziła jego żona. Władze obwodu omskiego poinformowały, że stan Murachowskiego "jest normalny". Obecnie przechodzi badania w szpitalu.

Murachowski zaginął 7 maja. Jego znajomi po dobie poszukiwań, zgłosili sprawę na policję. W lesie odnaleziono quad, którym się poruszał.


Murachowski od grudnia 2020 roku był szefem resortu zdrowia we władzach obwodu omskiego. Awans otrzymał kilka miesięcy po hospitalizacji Nawalnego latem 2020 roku w szpitalu w Omsku, gdzie Murachowski był ordynatorem.

W marcu 2021 roku zmarł jeden z lekarzy tego samego szpitala - Rustam Agiszew. Przyczyną śmierci był udar. Na początku lutego br. na atak serca zmarł Siergiej Maksimyszyn, zastępca Murachowskiego w omskim szpitalu.

Współpracownik Nawalnego, Leonid Wołkow mówił wówczas, że właśnie Maksimyszyn najlepiej znał stan Nawalnego.

Wcześniej inny zastępca Murachowskiego, Anatolij Kalininczenko, który zajmował się leczeniem Nawalnego, odszedł z pracy i zatrudnił się w prywatnej klinice. Tuż po hospitalizacji Nawalnego to Kalininczenko rozmawiał z prasą, potem kontakty z prasą przejął Murachowski.

 

 


Źródło: gosc.pl,

#Omsk #szpital #Aleksiej Nawalny #Rosja #świat #Aleksandr Murachowski

Beata Mańkowska
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo