Andrzej Duda przybył do Rumunii

Prezydent Andrzej Duda przybył z oficjalną wizytą do Rumunii; spotka się z prezydentem tego kraju Klausem Iohannisem, weźmie też udział w szczycie Bukareszteńskiej Dziewiątki - poinformowała Kancelaria Prezydenta.

Igor Smirnow/KPRP

"Prezydent @AndrzejDuda przebywa z wizytą w Rumunii. W planie spotkanie z prezydentem @KlausIohannis, udział w szczycie Bukaresztańskiej Dziewiątki oraz spotkanie z polskimi żołnierzami biorącymi udział w ćwiczeniach „+Justice Sword 21+"

- podała w niedzielę wieczorem na Twitterze Kancelaria Prezydenta.

Zgodnie z programem wizyty, opublikowanym na stronie prezydenckiej kancelarii, w poniedziałek przed południem polski prezydent zostanie oficjalnie powitany przez prezydenta Rumunii Klausa Iohannisa. Następnie zaplanowana jest rozmowa w cztery oczy Dudy i Iohannisa oraz rozmowy plenarne delegacji polskiej i rumuńskiej pod przewodnictwem prezydentów.

Przewidziano również m.in. spotkanie Andrzeja Dudy i Klausa Iohannisa z przedstawicielami mediów.

Jak poinformowała KPRP, we wtorek zaplanowany jest udział prezydentów Polski i Rumunii w ćwiczeniach wojskowych "Justice Sword 21" oraz spotkanie Andrzeja Dudy z polskimi żołnierzami biorącymi udział w ćwiczeniach.

Bukareszteńska Dziewiątka to kraje wschodniej flanki NATO: Polska, Rumunia, Litwa, Łotwa, Estonia, Węgry, Słowacja, Czechy i Bułgaria. W listopadzie 2015 roku podczas szczytu w Bukareszcie państwa te podpisały wspólną deklarację, w której oświadczyły, że połączą wysiłki na rzecz zapewnienia, tam, gdzie to konieczne, "silnej, wiarygodnej, zrównoważonej obecności wojskowej" NATO w regionie.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl,

#świat #Rumunia #Andrzej Duda

bm
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo