Inter zdobył mistrzostwo Włoch, ale prosi zawodników i sztab o rezygnację z pensji

Inter Mediolan sportowo w tym sezonie odniósł sukces i sięgnął po raz pierwszy od 11 lat po mistrzostwo Włoch, ale finansowo nadal nie wiedzie mu się najlepiej. Władze klubu chcą poprosić piłkarzy oraz sztab szkoleniowy o zrezygnowanie przez dwa miesiące z pensji.

Piłkarze Interu cieszący się z mistrzostwa Włoch
https://twitter.com/youngy18

Jak podała "Gazzetta dello Sport" szef Interu Steven Zhang jeszcze w tym tygodniu rozpocznie rozmowy z zawodnikami. Celem jest obniżenie kosztów personalnych o 15 procent. Z powodu pandemii koronawirusa znacznie zmalały bowiem wpływy i trudno jest teraz znaleźć środki na wypłaty.

Jeśli nie uda się porozumieć z piłkarzami, Inter zacznie sprzedawać zawodników, którzy zarabiają najwięcej - poinformowała włoska gazeta.

Jednocześnie dyrektor Giuseppe Marotta zdementował plotki, jakoby piłkarze mieliby nie dostać premii za mistrzostwo. Zapewnił on, że wszyscy otrzymają obiecane pieniądze.

Ona zostaną wypłacone, ponieważ odpowiadają osiągniętemu sukcesowi. Mimo wszystko będziemy musieli z trenerami i menedżerami porozmawiać na temat przyszłej stabilności finansowej klubu. Musimy obniżyć nasze wydatki, a takie rozmowy nigdy nie są łatwe

 - powiedział w wywiadzie dla telewizji Sky.

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Inter Mediolan #Włochy #Serie A #finanse #piłka nożna #problemy finansowe

Tomasz Mrozek
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo