Papież apeluje o pokój w Jerozolimie. "Dosyć starć"

Papież Franciszek zaapelował dzisiaj o położenie kresu przemocy w Jerozolimie, gdzie od kilku dni trwają starcia między palestyńskimi demonstrantami i izraelską policją. "Dosyć starć"- wezwał papież.

youtube.com/Vatican News [screenshot]

Zwracając się do wiernych przybyłych na plac Świętego Piotra na południową modlitwę Regina coeli papież powiedział:

"Śledzę z zaniepokojeniem wydarzenia w Jerozolimie. Modlę się o to, by było to miejsce spotkania, a nie gwałtownych starć, miejsce modlitwy i pokoju".

- Zachęcam wszystkich, by poszukiwali rozwiązań podzielanych przez wszystkich po to, aby wieloreligijna i wielokulturowa tożsamość Świętego Miasta była respektowana i by zwyciężyło braterstwo - dodał Franciszek.

- Przemoc wywołuje tylko przemoc. Dosyć starć - wezwał papież.

Zachęcił też do modlitwy za ofiary sobotniego ataku terrorystycznego w stolicy Afganistanu, Kabulu. W zamachu bombowym na szkołę zginęło 55 osób, a 150 zostało rannych. "To nieludzki czyn, który dotknął wiele uczennic, gdy wychodziły ze szkoły" - zaznaczył.

Wyraził też niepokój z powodu napięć i starć w Kolumbii, w których są zabici i ranni. Zwracając się do obecnych na placu Kolumbijczyków podkreślił: "Modlimy się za wasz kraj".

Na zakończenie spotkania złożył życzenia wszystkim matkom z okazji ich święta obchodzonego w niedzielę we Włoszech i w innych krajach.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

md
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo