Platforma stanie się już czwartą siłą polityczną? Poseł PiS: Trzymam kciuki za Borysa Budkę

- Lewica wybrała swoją drogę i stąd kolejny spadek sondaży dla KO. Myślę, że część rozsądnego, lewicowo-centrowego elektoratu przejdzie od PO do Lewicy i niedługo okaże się, że Platforma jest już nie trzecią, a czwartą siłą polityczną w Polsce - mówił dziś na antenie Telewizji Republika poseł PiS, Marek Suski.

fot. Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

Grupa ponad 50 parlamentarzystów PO i KO przygotowała list otwarty do swoich kolegów partyjnych i klubowych, w którym apeluje o podjęcie "poważnej debaty", prowadzącej do "wieloaspektowej przemiany wewnętrznej". "Bez daleko idących zmian nie mamy szans utrzymania pozycji lidera opozycji, a w przyszłości wygrania wyborów" - przekonują autorzy listu.

Wielu komentatorów oceniło list jako swojego rodzaju żółtą kartkę pokazaną liderowi KO, Borysowi Budce. O stanowisku grupy posłów Koalicji Obywatelskiej i jego konsekwencjach rozmawiał dzisiaj z gośćmi "Politycznej kawy" Tomasz Sakiewicz.

Zdaniem Katarzyny Piekarskiej z Koalicji Obywatelskiej, zajmowanie się spadkami notowań KO czy innych partii opozycyjnych to "zamazywanie poważniejszego problemu w koalicji rządzącej". 

- Podczas ostatniego głosowania jeden z koalicjantów Prawa i Sprawiedliwości zagłosował "przeciwko". Zdaje się, że są też problemy z innymi ustawami i ich popieraniem. (...) To sytuacja poważna, czy prawica, która rządzi w Polsce, jest jeszcze zjednoczona - twierdziła Piekarska.

Dodała, że jeśli chodzi o list otwarty parlamentarzystów, "to jest to problem naszego koalicjanta i pewnie jakiś jest, skoro ludzie listy piszą, jak to jest w piosence".

- Ze swojego bardzo długiego politycznego doświadczenia wiem, że lepiej pewnie przegadać jest problem we własnym gronie, a dopiero potem wysyłać listy. (...) Myślę, że jest to list ludzi zatroskanych o swoją formację i mam nadzieję, że wyjdzie z tego coś dobrego i da odpowiedź na pytania, które kolegów z Platformy Obywatelskiej nurtują - mówiła posłanka. 

Tomasz Sakiewicz zaznaczył, że w swoich wypowiedziach Piekarska mocno akcentowała to, że jest członkinią Inicjatywy Polskiej. Zdaniem posła PiS, Marka Suskiego, manifestowanie odrębności partyjnej może mieć na celu "pokazanie, że jesteśmy bardziej lewicowi niż Platforma i otwarcie [sobie] drogi do Lewicy, która zachowała się całkiem racjonalnie, wyciągając dla siebie korzyści i wzbudzając wściekłość i histerię PO".

- Nastąpiło wśród opozycji totalnej rozejście i dobrze dla Polski, gdy to rozejście będzie trwało. Jeśli układ, w którym uzurpowała sobie władzę Platforma na opozycji, będzie zaprzeczony, bo to było po prostu szkodzenie Polsce. Dzisiaj Lewica wybrała swoją drogę i stąd myślę kolejny spadek sondaży dla KO. Myślę, że część rozsądnego, lewicowo-centrowego elektoratu przejdzie od PO do Lewicy i niedługo okaże się, że Platforma jest już nie trzecią, a czwartą siłą polityczną w Polsce

-  stwierdził Suski.

- Trzymam kciuki za Borysa Budkę, żeby przetrwał i pogrążył PO do końca – dodał.

 

 Źródło: niezalezna.pl

#Borys Budka #Polityczna Kawa #Marek Suski #Katarzyna Piekarska #Tomasz Sakiewicz

md
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo