Dla Argentyny wybór Bergoglio, jak wybór Jana Pawła II dla Polski

  

Jest coś podobnego do sytuacji Polski w momencie kiedy Karol Wojtyła został papieżem. Kardynał Bergoglio jest w opozycji do obecnego rządu w Argentynie, a wiele osób wiąże wielkie nadzieje z jego wyborem – mówi niezalezna.pl Soledad Krasicka Ybarra, od 22 lata mieszkająca w Argentynie.

- Argentyńczycy są przede wszystkim bardzo szczęśliwi i bardzo dowartościowani. Dobrym przykładem są słowa Maradony, który nie jest specjalnie praktykującym katolikiem, a zareagował bardzo żywiołowo. To jest spontaniczna reakcja wszystkich Argentyńczyków. Panuje tam radość i nadzieja, że zmieni to ich kraj i postrzeganie Argentyny na świecie – mówi Krasicka Ybarra.

- Wszyscy w Argentynie zdają sobie sprawę ze złych stosunków obecnego papieża z argentyńskim rządem. Przez ostatnie lata władze cały czas próbowały przedstawić kardynała Bergoglio w złym świetle. Tych nieprawdziwych rzeczy on nie dementował. Bardziej niż na swoim wizerunku w mediach skupiał się na pracy – mówi Krasicka Ybarra. - W tym sensie jest coś podobnego do sytuacji Polski w momencie wyboru Jana Pawła II. Kardynał Bergoglio jest w opozycji do obecnego rządu w Argentynie, a wiele osób wiąże nadzieje z jego wyborem – dodaje.


(fot. arch.)

Jeśli chodzi o osobowość nowego papieża to Krasicka Ybarra wymienia przede wszystkim jego skromność i asertywność. - W Argentynie ma on wielu przyjaciół jest bardzo otwartą osobą. Przy okazji jest bardzo skromny i rzadko udziela się w mediach. Jednak ma swoje zdanie i konsekwentnie się go trzyma. Potrafi oprzeć się naciskom. Przy okazji jest bardzo skupiony na swojej pracy i modlitwie. Jest również bardzo wrażliwy na nierówności społeczne bardzo widoczne w Argentynie – powiedziała portalowi niezalezna.pl.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Budka udzielił wywiadu telewizji TVN. Jego stylizacja wywołała salwy śmiechu! Zobaczcie sami

Borys Budka / Fot. Filip Blazejowski/Gazeta Polska

  

Politycy Platformy Obywatelskiej chętnie udzielają wywiadów telewizji TVN. Jak jednak dobrze wyglądać, gdy żar leje się z nieba, a dziennikarze zaskoczą posła w trakcie wypoczynku? Borys Budka znalazł na to sposób, wsuwając tylko "górę" od garnituru. Ruszyła lawina komentarzy. Według niektórych, to... odzwierciedlenie działań Platformy Obywatelskiej.

Zdjęcie, na którym Borys Budka udziela wywiadu w koszuli, krawacie i marynarce, a także... w krótkich spodenkach i japonkach obiegło już cały internet. Pochwalił się nim sam poseł Budka, licząc chyba na to, że internauci uśmiechną się, widząc jego "stylówkę". Ale niekoniecznie wyszło tak, jak sobie wymarzył.

Zdjęcie wrzucili do sieci także politycy Prawa i Sprawiedliwości. Krzysztof Sobolewski użył hasła telewizji TVN "Cała prawda całą dobę", pokazując, że jednak niekoniecznie ujawniony został na antenie prawdziwy obraz Borysa Budki. W telewizji nie ma co bowiem liczyć na ujawnienie jego krótkich spodenek, a raczej pokazany będzie od pasa w górę.

Z kolei wiceminister spraw zagranicznych Szymon Szynkowski vel Sęk podkreślił, że zdjęcie przedstawia obraz propozycji Koalicji Obywatelskiej.

"W wąskim kadrze mają wyglądać poważnie lecz wystarczy nieco tylko oddalić kadr by okazało się, że w istocie to żart i plaża"

- napisał.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl