Dla Argentyny wybór Bergoglio, jak wybór Jana Pawła II dla Polski

  

Jest coś podobnego do sytuacji Polski w momencie kiedy Karol Wojtyła został papieżem. Kardynał Bergoglio jest w opozycji do obecnego rządu w Argentynie, a wiele osób wiąże wielkie nadzieje z jego wyborem – mówi niezalezna.pl Soledad Krasicka Ybarra, od 22 lata mieszkająca w Argentynie.

- Argentyńczycy są przede wszystkim bardzo szczęśliwi i bardzo dowartościowani. Dobrym przykładem są słowa Maradony, który nie jest specjalnie praktykującym katolikiem, a zareagował bardzo żywiołowo. To jest spontaniczna reakcja wszystkich Argentyńczyków. Panuje tam radość i nadzieja, że zmieni to ich kraj i postrzeganie Argentyny na świecie – mówi Krasicka Ybarra.

- Wszyscy w Argentynie zdają sobie sprawę ze złych stosunków obecnego papieża z argentyńskim rządem. Przez ostatnie lata władze cały czas próbowały przedstawić kardynała Bergoglio w złym świetle. Tych nieprawdziwych rzeczy on nie dementował. Bardziej niż na swoim wizerunku w mediach skupiał się na pracy – mówi Krasicka Ybarra. - W tym sensie jest coś podobnego do sytuacji Polski w momencie wyboru Jana Pawła II. Kardynał Bergoglio jest w opozycji do obecnego rządu w Argentynie, a wiele osób wiąże nadzieje z jego wyborem – dodaje.


(fot. arch.)

Jeśli chodzi o osobowość nowego papieża to Krasicka Ybarra wymienia przede wszystkim jego skromność i asertywność. - W Argentynie ma on wielu przyjaciół jest bardzo otwartą osobą. Przy okazji jest bardzo skromny i rzadko udziela się w mediach. Jednak ma swoje zdanie i konsekwentnie się go trzyma. Potrafi oprzeć się naciskom. Przy okazji jest bardzo skupiony na swojej pracy i modlitwie. Jest również bardzo wrażliwy na nierówności społeczne bardzo widoczne w Argentynie – powiedziała portalowi niezalezna.pl.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Wniosek o areszt dla Jakuba A.

/ policja.pl

  

Prokuratura w Świdnicy złożyła wniosek do sądu o tymczasowy areszt dla 22-latka podejrzanego o zabójstwo 10-latki.

22-letni mężczyzna został zatrzymany w niedzielę po południu. Wieczorem został doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Świdnicy na przesłuchanie. Prokuratura postawiła mu zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem - z motywacji zasługującej na szczególne potępienie, ze znieważeniem zwłok - oraz zarzut podżegania wcześniej innej osoby do udziału w zabójstwie.

Według prokuratury podejrzany przyznał się do obu zarzutów.

10-letnia Kristina w czwartek około godziny 13:00 wyszła ze szkoły w centrum wsi Mrowiny w pow. świdnickim; od domu dzielił ją kilometr. Ostatni raz była widziana 200 metrów od domu. Jej ciało znaleziono tego samego dnia w lesie - sześć kilometrów od Mrowin.

Prokuratura w Świdnicy poinformowała w piątek, że przyczyną śmierci 10-latki były rany kłute klatki piersiowej i szyi. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl