Na osiemnastkę... e-skierowanie. Wszyscy dorośli Polacy mogą się już szczepić

Osoby z rocznika 2003 (a więc tegoroczni 18-latkowie), którzy będą miały urodziny po 9 maja 2021 roku, w dniu osiągnięcia pełnoletności otrzymają... e-skierowanie na szczepienie przeciw COVID-19. Zapisywać na szczepienie mogą się już wszyscy pełnoletni Polacy.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

Centrum Informacyjne Rządu przypomina w komunikacie, że jeśli zainteresowani szczepieniem nie zgłosili się w dniu, kiedy startowała rejestracja dla ich grupy wiekowej, to nic straconego. Można zrobić to w dowolnym terminie.

Zarejestrować się można bez wychodzenia z domu, na kilka sposobów: dzwoniąc na bezpłatną infolinię 989, wysyłając SMS – o treści "SzczepimySie" na numer 880 333 333, za pośrednictwem e-rejestracji na stronie głównej pacjent.gov.pl oraz kontaktując się z punktami szczepień, których numery znaleźć można pod adresem gov.pl/szczepimysie.

CIR przekazało w związku z rejestracją roczników 2000-2003, że wszystkie osoby, które do 9 maja 2021 r. skończyły 18 lat, mogą zapisywać się na szczepienie przeciw COVID-19. Urodzonym w 2003 roku, którzy pełnoletność uzyskają później e-skierowanie na szczepienie będzie wystawiane w dniu urodzin.

- E-skierowanie na szczepienie będzie wystawiane w dniu urodzin – więc jeśli 18. urodziny będziesz świętował np. 10 maja, tego dnia będziesz mógł zarejestrować się na szczepienie

 - wyjaśniono w komunikacie.

Szczepienia nastolatków?

W nadchodzącym tygodniu Rada Medyczna wyda opinię dotyczącą możliwości szczepienia dla młodzieży, która skończyła 16 lat. Jeśli rekomendacja będzie pozytywna, Narodowy Program Szczepień zostanie rozszerzony. Dzięki temu osoby w wieku 16-17 lat będą mogły zarejestrować się i zaszczepić przeciw COVID-19.

Polscy pacjenci otrzymują cztery szczepionki przeciw COVID-19. Szczepionki firm Pfizer/BioNTech, Moderna i AstraZeneca są dwudawkowe, zaś preparat opracowany przez Janssen Pharmaceutica NV, firmę z pionu farmaceutycznego Johnson & Johnson, wymaga podania jednej dawki.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#szczepienia #epidemia #koronawirus #lockdown #pandemia

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo